BaseLinker to system do integracji różnych platform e-commerce i automatyzacji procesów. Umożliwia on kompleksową obsługę wszystkich zamówień ze sklepu jak i innych kanałów marketplace. Pozwala na masowe wystawianie oraz edycję aukcji i ofert. Automatycznie synchronizuje stany magazynowe i ceny na marketplace. Jest to doskonałe narzędzie do zarządzania wieloma kanałami sprzedaży.


W celu integracji sklepu z BaseLinker należy zalogować się na swoje konto BaseLinker.

Kolejnym krokiem jest pozyskanie danych API. W tym celu trzeba wejść w swoje konto.

Po wejściu w „Moje konto” z górnego menu należy wybrać zakładkę „API” (1) a następnie wpisać nazwę dla jakiego programu potrzebne jest API (2).

W tym wypadku można wprowadzić nazwę „Selesto” i kliknąć „Generuj token”.

Wygenerowany token będzie się składał z ciągu cyfr i znaków. Teraz wystarczy kliknąć „Kopiuj do schowka”.

Gdy już został wygenerowany token kolejnym krokiem jest zalogowanie się do swojego panelu administracyjnego sklepu i wejście w zakładkę „Marketing > Multichannel > Baselinker” oraz włączenie integracji.

Po włączeniu integracji w okienku „Dane API” trzeba wkleić wcześniej skopiowany do schowka token, a następnie kliknąć „Zapisz, aby aktywować pobieranie danych”).

Po zapisaniu danych API w tym samym oknie znajduje się adres linku do pliku integracyjnego, który trzeba skopiować i wkleić w kreatorze integracji w BaseLinkerze.

Teraz należy wrócić do panelu administracyjnego BaseLinkera, wejść w „Integracje” i wybrać opcję „Dodaj integrację”.

Ukaże się lista dostępnych integracji. Trzeba wybrać kafelek z integracją własną.

Zostanie wyświetlony kreator integracji. W zakładce „Połączenie” znajduje się pole do uzupełnienia danych. Na początek należy wprowadzić przed chwilą skopiowany ze sklepu adres pliku (1), kolejno trzeba skopiować do schowka hasło komunikacji (2), nadać nazwę integracji (3) – może to być nazwa sklepu „mój sklep – Selesto” (wiadomo, że chodzi o integrację sklep – Selesto), na koniec trzeba zapisać wprowadzone dane (4).

Mając skopiowane hasło komunikacji należy wrócić do integracji na sklepie „Marketing > Multichannel > Baselinker > Ustawienia główne” i wprowadzić je w dedykowane pole (1). Na koniec trzeba zapisać integrację (2).

Po poprawnym przeprowadzeniu integracji powinien wyskoczyć komunikat na stronie BaseLinkera. Dopiero teraz można przejść do szczegółowej konfiguracji wg. własnego uznania.

W ustawieniach integracji w zakładce „Zamówienia” można określić czy zamówienia mają być dwukierunkowe. BaseLinker pozwala na pobieranie zamówień ze sklepu do managera zamówień BL oraz przekazywać zamówienia z marketplace (np. Allegro) do sklepu. Dzięki temu nie ma możliwości sprzedaży towaru na sklepie, który został sprzedany np. na Allegro. Wystarczy w ustawieniu „Dodawanie zamówień do sklepu” wybrać opcję „Tak”.

Więcej informacji o tym, w jaki sposób można konfigurować integrację, znajduje się w centrum pomocy w panelu administracyjnym Baselinkera.

Po zakończonej konfiguracji integracji na BaseLinker będzie ona widoczna w zakładce „Integracje”. W dowolnym momencie można wejść w jej ustawienia i ją modyfikować w zależności od potrzeb.

Po ustawieniu integracji wg. własnych wytycznych należy wrócić do panelu administracyjnego sklepu i również wybrać ustawienia wg. własnych potrzeb. W zakładce „Marketing > Multichannel > Baselinker > Ustawienia główne” pojawiły się dodatkowe opcje. Należy wybrać z listy akcję dotyczącą zamówienia i zdecydować czy informacje o producencie mają być pobierane czy nie.

W zakładce „Ustawienia magazynów” należy skonfigurować jakie akcje mają być wykonywane po stronie Sklep – BaseLinker.

Ułatwieniem jest wybór dostępnych opcji z rozwijanego menu.

W celu dokończenia konfiguracji integracji dwukierunkowej należy w „Ustawieniach dodatkowych” włączyć „Ustawienia importu z BL do Selesto”. Reszta ustawień jest wg. własnych potrzeb.


Należy pamiętać, aby zawsze dokonywać zapisu wprowadzonych zmian oraz czytać komunikaty i wyskakujące okienka. Nie uzupełnienie pól oznaczonych * blokuje wykonanie następnego kroku. Oraz zawsze po konfiguracji nowych ustawień dobrą praktyką jest sprawdzenie czy działają one poprawnie.