Inną z opcji na wyróżnienie swojego asortymentu na stronie głównej sklepu jest skorzystanie z sekcji "galeria produktów".  Dzięki niej możesz wyróżnić od dwóch do czterech produktów oraz dodać zachęcający do kupna tekst. Strona główna to wizytówka sklepu. Wykorzystają ją jak najlepiej, aby zyskać przychylność klientów.


Wejdź w "Ustawienia > strona główna" oraz kliknij "Dodaj sekcję".

Z listy dostępnych sekcji wybierz "Galeria produktów".

Galeria produktów może być zaprezentowana w trzech różnych wariantach. Zatem na początek określ w jaki sposób ma być ona wyświetlana na Twoim sklepie.

W następnym kroku dodaj produkty, które mają być wyświetlane w tej galerii.

Po kliknięciu "Dodaj produkty" otworzy się nowe okienko z listą produktów, które masz na sklepie. Wystarczy, że zaznaczysz wybrane produkty, klikniesz na trzy kropki i "dodaj". Na koniec zamknij okno.

Jeśli stwierdzisz, że nie chcesz tych produktów tylko inne to w prostu sposób je usuniesz z listy.

W sekcji "Galeria produktów" za pomocą edytora html dodasz opis. Tutaj masz dowolność, może Cię ograniczyć jedynie Twoja kreatywność.

Brak wprowadzonego html skutkuje pustym polem z opisem.

Po zakończonej edycji sekcji wystarczy, że klikniesz "zmień".

Na koniec pamiętaj o zapisaniu widoku strony głównej. W przeciwnym razie wprowadzone zmiany zostaną utracone.

Tak wygląda przygotowana i zapisana sekcja "galeria produktów" w układzie: dwa produkty, opis z lewej.

Gotowa sekcja "galeria produktów"

Należy pamiętać, aby zawsze dokonywać zapisu wprowadzonych zmian oraz czytać komunikaty i wyskakujące okienka. Nie uzupełnienie pól oznaczonych * blokuje wykonanie następnego kroku. Oraz zawsze po konfiguracji nowych ustawień dobrą praktyką jest sprawdzenie czy działają one poprawnie.