Bramka płatnicza imoje oferowana przez ING Bank Śląski. Posiada płatności szybkim przelewem, kartą czy blikiem. Pozwala również na włączenie Twisto, dzięki którym jest możliwość wprowadzenia odroczonych płatności - "Zamów teraz i zapłać w ciągu 30 dni!"


Wchodząc w zakładkę "Ustawienia > Integracje > imoje" należy włączyć integrację przesuwając suwak.

Po jej włączeniu pojawią się pola, które trzeba uzupełnić o dane API (identyfikator klienta, identyfikator sklepu oraz klucz sklepu). Niezbędne dane znajdują się na koncie imoje.

W celu pozyskania danych API najpierw należy zalogować się do swojego panelu administracyjnego iMoje. Wystarczy wejść na imoje.ing.pl.

Kolejnym krokiem jest przejście do zakładki "Sklepy" i kliknięcie sklepu, z którym ma być przeprowadzona integracja.

W szczegółach zakładki "Dane do integracji" znajdują się dane API, które należy wprowadzić w ustawieniach integracji na sklepie.

Dodatkowo w panelu imoje należy wprowadzić "Adres notyfikacji", który jest pod ustawieniami integracji na sklepie. Po wykonaniu tych wszystkich czynności trzeba zapisać wprowadzone informacje.

Po zapisaniu integracji można również włączyć Twisto. W tym przypadku wystarczy tylko przesunąć suwak. Nie ma potrzeby wprowadzania dodatkowych danych.


Należy pamiętać, aby zawsze dokonywać zapisu wprowadzonych zmian oraz czytać komunikaty i wyskakujące okienka. Nie uzupełnienie pól oznaczonych * blokuje wykonanie następnego kroku. Oraz zawsze po konfiguracji nowych ustawień dobrą praktyką jest sprawdzenie czy działają one poprawnie.