Okienka typu "pop-up", czyli w wolnym tłumaczeniu okienka wyskakujące, cały czas cieszą się obecnością w różnych witrynach sklepowych. Jest to dobre rozwiązanie na przekazanie klientowi informacji, której na pewno nie przeoczy. Jednak decydując się na włączenie pop-up na swoim sklepie należy pamiętać, aby informacja była przedstawiona w prosty sposób i co najważniejsze, żeby klient mógł bez trudu ją zamknąć. Nie ma nic gorszego niż okienko bez zamknięcia..


Na platformie sklepowej Selesto można tworzyć dowolne pop-upy, ponieważ zastosowany mechanizm niweluje ograniczenia. W zakładce "marketing > pop-up" i kliknięciu "dodaj popup" pojawi się pole do wpisania kodu pop-upu.

Pamiętaj o nazwaniu swojego okienka oraz ustawieniu po jakim czasie od wejścia na stronę klient ma zobaczyć pop-up.

Możesz przygotować kilka pop-upów i wskazać, na której wersji językowej sklepu ma się on pojawić. Dzięki takiemu podziałowi możesz idealnie dopasować przekaz do swojego odbiorcy.

Aby pop-up był widoczny nie zapomnij zaznaczyć aktywności. To rozwiązanie pozwala Ci również tworzyć okienka sezonowe (np. informacje o promocjach świątecznych) bez konieczności usuwania kodu. Wystarczy wtedy dezaktywować taki pop-up i włączyć inny lub chwilowo zrezygnować z wyskakujących okienek.

Po lewej stronie edytora znajdziesz listę swoich okienek. Każdy z pop-upów możesz w dowolnej chwili usunąć lub edytować.

Jeśli potrzebujesz pomocy to nasz zespół może udostępnić standardowe okienko pop-up z możliwością zapisu do newslettera. Możesz zmieniać w nim treść, wgrać swoje zdjęcie, czy wprowadzić delikatne modyfikacje wyglądu.

Natomiast, jeśli standardowe okienko Ci nie odpowiada i masz swoją wizję na to jak ma ono wyglądać i jaką mieć akcję, ale nie wiesz jak się za to zabrać - pomożemy! Prześlij przez zakładkę pomoc w panelu administracyjnym sklepu swój projekt.


Należy pamiętać, aby zawsze dokonywać zapisu wprowadzonych zmian oraz czytać komunikaty i wyskakujące okienka. Nie uzupełnienie pól oznaczonych * blokuje wykonanie następnego kroku. Oraz zawsze po konfiguracji nowych ustawień dobrą praktyką jest sprawdzenie czy działają one poprawnie.