Na Selesto masz możliwość prowadzenia sprzedaży detalicznej, sprzedaży hurtowej, albo kombinacji obu rodzajów. Jednak, aby sprzedaż hurtowa mogła działać na Twoim sklepie musisz ją najpierw odpowiednio skonfigurować. Z tej instrukcji dowiesz się jak to zrobić w kilku prostych krokach.


Na początek musisz przejść do edycji swoich produktów. Zrobisz to wybierając zakładkę "Asortyment > Produkty" i z listy produktów wybierzesz ten, który chcesz, aby był dostępny w sprzedaży hurtowej.

Po wejściu w edycję produktu obowiązkowo trzeba włączyć sprzedaż hurtową dla tego produktu i uzupełnić zakładkę dotyczącą ceny hurtowej. Bez uzupełnionego tego pola produkt nie wyświetla się w sprzedaży hurtowej.

Po uzupełnieniu cen hurtowych w wybranych produktach trzeba przejść do "Ustawienia > Główne > Sprzedaż hurtowa" i włączyć sprzedaż hurtową.

Dopiero po włączeniu sprzedaży hurtowej możesz przypisać dostęp do cen hurtowych dla wybranych klientów. W tym celu musisz przejść do konta klienta.

Ceny hurtowe są dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników na sklepie. Po zalogowaniu się na swoje konto będą oni widzieli produkty w cenach hurtowych.

Po wejściu w szczegóły dotyczące klienta możesz zaznaczyć dostęp do cen hurtowych.

Ważne! Jeśli zrezygnujesz z prowadzenia sprzedaży hurtowej pamiętaj o wyłączeniu dostępu do cen hurtowych na kontach klientów! Samo wyłączenie sprzedaży w ustawieniach nie wystarczy.

Możesz również przypisywać wybranych klientów do grup i tym samym ograniczać im wybrane produkty. Zobacz jak to zrobić tutaj.

Możesz również przypisywać wybranych klientów do grup i tym samym ograniczać im wybrane produkty. Zobacz jak to zrobić tutaj.


Należy pamiętać, aby zawsze dokonywać zapisu wprowadzonych zmian oraz czytać komunikaty i wyskakujące okienka. Nie uzupełnienie pól oznaczonych * blokuje wykonanie następnego kroku. Oraz zawsze po konfiguracji nowych ustawień dobrą praktyką jest sprawdzenie czy działają one poprawnie.