Jedną z najpopularniejszych firm kurierskich na terenie Polski jest DPD. Pozwala na realizację przesyłek za pobraniem jak i w przedpłacie.


W zakładce "Ustawienia > Integracje > DPD" znajduje się możliwość włączenia bezpośredniej integracji z kurierem.

Po przesunięciu suwaka na "Integracja włączona" pojawią się pola do uzupełnienia. W pierwszej kolejności należy wprowadzić domyślną wagę przesyłki oraz dane nadawcy.

W drugim kroku należy wprowadzić dane API jakimi są: numer identyfikujący (fid), API login oraz API hasło. Dane te pozyskuje się od obsługi klienta DPD. Po ich wprowadzeniu należy zapisać wprowadzone zmiany.

Po zarejestrowaniu się na stronie DPD i podpisaniu umowy należy się zgłosić do swojego opiekuna. Opiekun jest przydzielany podczas podpisania umowy. Zgłaszając chęć współpracy z DPD, opiekun przekazuje tę informację bezpośrednio firmie DPD, która wtedy nadaje dane potrzebne do integracji sklepu internetowego (numer FID - numer identyfikacyjny nadawcy oraz API login, hasło) .

Ostatnim krokiem jest przejście do dostawy i przypisanie integracji do wybranej opcji dostawy.


Należy pamiętać, aby zawsze dokonywać zapisu wprowadzonych zmian oraz czytać komunikaty i wyskakujące okienka. Nie uzupełnienie pól oznaczonych * blokuje wykonanie następnego kroku. Oraz zawsze po konfiguracji nowych ustawień dobrą praktyką jest sprawdzenie czy działają one poprawnie.