Kopia zapasowa sklepu wykonywana samodzielnie jest dodatkowym zabezpieczeniem właściciela sklepu. Nie jest ona obowiązkowa, aczkolwiek zaleca się jej wykonanie raz na jakiś czas.


Aby zrobić kopię zapasową swojego sklepu należy wejść w „Ustawienia > Główne > Kopia zapasowa” i kliknąć „Zaplanuj”. Można również zaplanować utworzenie wielu kopii zapasowych w przyszłości.

W planowaniu wykonania kopii zapasowych pomaga opcja kalendarza, w której jest możliwość wybrania konkretnego dnia i godziny.

Po zaplanowaniu wykonania kopii zapasowej sklepu, zostanie utworzona lista „Zaplanowanych” z datą, kiedy rozpocznie się proces.

Lista wszystkich utworzonych kopii zapasowych znajduje się poniżej przycisku „Zaplanuj”. Można je również w łatwy sposób pobrać lub usunąć (opcje do wyboru po prawej stronie każdego pliku z kopią).

W przypadku chęci pobrania kopii zapasowej sklepu wystarczy postępować zgodnie z podpowiedzią, która się wyświetli.

Zalecanym jest robienie kopii zapasowych regularnie i zapisywanie ich na niezależnych nośnikach.

Aby usunąć wykonaną kopię zapasową wystarczy wybrać opcję „Usuń”. Przed przypadkowym usunięciem pliku zabezpiecza jeszcze komunikat, w którym należy potwierdzić chęć usunięcia.


Należy pamiętać, aby zawsze dokonywać zapisu wprowadzonych zmian oraz czytać komunikaty i wyskakujące okienka. Nie uzupełnienie pól oznaczonych * blokuje wykonanie następnego kroku.