Wchodząc pierwszy raz do kreatora strony głównej swojego sklepu możesz zobaczyć przykładowy design. Niektóre z sekcji są utworzone w html. Ale jeśli nie masz ochoty bawić się w kodzie bez problemu możesz je zastąpić gotowym rozwiązaniem! Takim właśnie jest sekcja Układ.


Na początek wejdź w "ustawienia > strona główna > dodaj sekcję".

Kolejno z katalogu sekcji wybierz "układ".

Po wybraniu sekcji pojawi się okienko z możliwością edycji. Na początek określ czy chcesz stworzyć sekcję składającą się z dwóch zdjęć (układ podwójny) czy z trzech zdjęć (układ potrójny).

Następnie dodaj zdjęcia, które mają się znajdować w tej sekcji. Po kliknięciu "dodawanie zawartości" system przeniesie Cię do menadżera plików.

W menadżerze plików możesz wybrać zdjęcia, które są już na serwerze sklepu klikając "wybierz" lub dopiero je dodać klikając "dodawanie pliku".

Pamiętaj o ograniczeniach dla plików - dla zdjęć (plików graficznych) do 500 kb oraz dla pozostałych plików do 5 mb.

Po dodaniu zdjęć możesz dla każdego z nich lub dla wszystkich:

  • Dodać link - zobacz jak budować linki do wybranych obszarów sklepu. Szczegółowe opisy znajdziesz w dedykowanych instrukcjach.
  • Tytuł zdjęcia
  • Podtytuł zdjęcia
  • Zmienić kolejność strzałkami
  • Usunąć

Dodatkowo możesz wprowadzić tytuł i/lub podtytuł dla całej sekcji. Po zakończonej edycji kliknij "dodaj".

Nowo utworzona sekcja pojawia się zawsze na dole widoku strony głównej. W każdej chwili możesz zmienić jej pozycję posługując się akcjami dostępnymi po najechaniu kursorem na sekcję.

Pamiętaj, aby po wszystkim zapisać wprowadzone zmiany!

Chcesz zadbać o wygląd swojego sklepu internetowego, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Zobacz serię artykułów poświęconą tej tematyce: DESIGN i UX sklepu internetowego.


Należy pamiętać, aby zawsze dokonywać zapisu wprowadzonych zmian oraz czytać komunikaty i wyskakujące okienka. Nie uzupełnienie pól oznaczonych * blokuje wykonanie następnego kroku. Oraz zawsze po konfiguracji nowych ustawień dobrą praktyką jest sprawdzenie czy działają one poprawnie.