W większości sklepów znajduje się tzw. stopka strony. Jest to specjalna sekcja na stronie sklepu, która umożliwia klientowi pozyskać niezbędne informacje w bardzo krótkim czasie. Znajduje się ona zawsze na samym dole. Najczęściej spotykanymi informacjami w przypadku sklepów internetowych są: zasady dostaw i zwrotów produktów, dane kontaktowe jak i regulamin. Dodatkowo udostępnianie tego typu informacji wzbudza wiarygodność sklepu. Brak danych kontaktowych czy jasno przedstawionej polityki zwrotów może skutkować zniechęceniem do zakupu.


Wchodząc w "Ustawienia > Strona główna" przechodzi się do kreatora widoku sklepu. Następnie na samym dole jest sekcja dotycząca stopki strony. Po najechaniu na nią kursorem pojawia się przycisk "Edytuj".

Po wejściu w tryb edycji są widoczne kolumny, do których można przypisać wybrane informacje. Na samej górze widnieje tytuł kolumny, a poniżej są przypisane do niej treści.

Aby dodać informacje wystarczy z listy "Dodaj nowy", wybrać co ma zostać dodane i kliknąć "Dodaj". Treści, które można dodawać do stopki to:

  • Podstrony - Zanim zostaną dodane należy je wcześniej utworzyć, bądź edytować o swoje treści. Więcej informacji nt. podstron znajduje się tutaj.
  • Dane kontaktowe - są automatycznie pobierane z informacji wprowadzonych w ustawieniach.
  • Ikonki portali społecznościowych - adresy kierujące do social mediów ustawia się tutaj.
  • Kod html - rozwiązanie dla osób, które chcą dodać więcej informacji jak np. mapka z lokalizacją albo grafika przedstawiająca dostępne metody płatności na sklepie. W przypadku braku znajomości posługiwania się html nasz dział techniczny chętnie pomoże. Wystarczy skontaktować się z nami poprzez wewnętrzny czat klikają "Pomoc" w panelu administarcyjnym sklepu.

Jeśli została wybrana opcja html to w menu należy przejść do zakładki "kod HTML" i wprowadzić niezbędny zapis. Po dokonaniu wszystkich ustawień koniecznym jest ich zatwierdzenie klikając przycisk "Zmień".

Po wprowadzeniu zmian w sekcjach należy zapisać widok całej strony głównej. W przeciwnym razie wprowadzone zmiany zostaną utracone.

Stopka strony znajduje się zawsze na samym dole i nie ma możliwości zmiany jej położenia. Jest ona wyświetlana na każdej podstronie co czyni ją cały czas widoczną dla klienta i daje dostęp do zawartych informacji.


Należy pamiętać, aby zawsze dokonywać zapisu wprowadzonych zmian oraz czytać komunikaty i wyskakujące okienka. Nie uzupełnienie pól oznaczonych * blokuje wykonanie następnego kroku. Oraz zawsze po konfiguracji nowych ustawień dobrą praktyką jest sprawdzenie czy działają one poprawnie.