Przy dodawaniu do sklepu wtyczki Messenger, podłączeniu Facebook Sklep lub dodania logowania do sklepu za pomocą konta Facebook niezbędna jest weryfikacja domeny. Wymaganie to jest po stronie Facebooka. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z wygenerowanego meta znacznika, który zostanie osadzony w witrynie sklepowej.

Ważne! Musisz posiadać konto w Menadżerze firmy Facebook oraz być jego administratorem.

W ustawieniach swojej firmy na Facebook trzeba przejść do "Bezpieczeństwo marki"

Pamiętaj! Korzystaj z Centrum Pomocy Facebook, jeśli potrzebujesz pomocy w odnalezieniu się w panelu biznesowym Meta. Tam znajdziesz instrukcje krok po kroku.

Kolejno należy wybrać opcję "Domeny > dodaj" i wprowadzić nazwę swojej domeny. Po dodaniu domeny pojawi się wygenerowany przez Facebook meta znacznik, który trzeba wprowadzić w witrynę sklepową.

Aby osadzić meta znacznik w kodzie witryny należy zalogować się do panelu administracyjnego sklepu i wejść do "Ustawienia > Główne > Kod JavaScript".

Później należy przejść do okienka dedykowanego sekcji HEAD i osadzić meta znacznik według przykładu poniżej.

Ważne! Zwracaj uwagę na zamknięte i otwarte skrypty. Bez tego kod nie zadziała poprawnie.

Po zapisaniu wprowadzonych zmian można wrócić do panelu Facebook i zweryfikować domenę.


Należy pamiętać, aby zawsze dokonywać zapisu wprowadzonych zmian oraz czytać komunikaty i wyskakujące okienka. Nie uzupełnienie pól oznaczonych * blokuje wykonanie następnego kroku. Oraz zawsze po konfiguracji nowych ustawień dobrą praktyką jest sprawdzenie czy działają one poprawnie.