Coraz więcej osób zastanawia się, jak założyć sklep internetowy w modelu dropshipping. To świetny sposób na zbudowanie sklepu bez wysokich nakładów pieniężnych, a także na szybkie rozszerzenie oferty oraz zwiększenie sprzedaży.

Czy jest to opłacalne rozwiązanie i czy inne modele mogą być korzystniejsze niż dropshipping? Jak zacząć sprzedawać w ten sposób? Ile kosztuje otworzenie sklepu w modelu dropshipping? Poradnik, który dla Ciebie stworzyliśmy, przyniesie Ci odpowiedzi na wszystkie te pytania i pokaże Ci, jak przejść przez zakładanie sklepu internetowego w modelu dropshipping krok po kroku.

Spis treści:

 1. Czym jest dropshipping i co trzeba zrobić, aby sprzedawać w ten sposób?
 2. Jak założyć sklep internetowy w dropshippingu?
 3. O czym pamiętać, zakładając sklep w modelu dropshipping?
 4. Ile kosztuje otwarcie sklepu internetowego w modelu dropshipping?

Czym jest dropshipping i co trzeba zrobić, aby sprzedawać w ten sposób?

Dropshipping to model sprzedaży, który umożliwia sprzedawanie towarów bez ich faktycznego posiadania. W tym systemie właściciel sklepu internetowego współpracuje z hurtownią, która magazynuje towar, a także realizuje pakowanie i wysyłkę towarów kupionych przez klientów sklepu.

Dzięki dropshippingowi:

 • nie musisz posiadać własnego magazynu i ponosić kosztów zatowarowania sklepu;
 • oszczędzasz czas i środki na wysyłkę towaru;
 • możesz ograniczyć liczbę pracowników Twojego sklepu;
 • nie ponosisz ryzyka zakupu towaru, na który nie będzie popytu.

Pozwala Ci to szybko stworzyć w pełni funkcjonalny sklep i zacząć od razu sprzedawać. Dropshipping może być korzystny również, gdy już masz swój sklep i własny magazyn, ale chcesz rozszerzyć swoją ofertę, aby zdobyć nowych klientów. Relatywnie niskie ryzyko niepowodzenia takiego przedsięwzięcia sprawia, że jest to rozwiązanie dogodne nawet w niepewnych gospodarczo czasach. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej osób działających w e-commerce zastanawia się, jak otworzyć sklep online w systemie dropshipping.

Zobacz, co jest potrzebne do założenia sklepu w oparciu o dropshipping. To wygodne rozwiązanie, nawet jeśli dopiero rozpoczynasz swoją działalność w branży i nie masz doświadczenia w sprzedaży. Podpowiemy Ci, jak zacząć dropshipping od zera.

Koszyk pełęn zakupów na tle laptopa

Jak założyć sklep internetowy w dropshippingu?

Poradnik krok po kroku

Choć sam koncept sprzedaży w tym systemie jest nieskomplikowany, to niewiele osób wie, co trzeba zrobić, żeby mieć dropshipping w swoim sklepie internetowym. Nie ma jednak powodów do obaw – prawdopodobnie nie ma łatwiejszego i obarczonego mniejszymi formalnościami modelu sprzedażowego niż dropshipping. Jak zacząć sprzedawać w tym systemie?

Zakładanie sklepu w modelu dropshipping krok po kroku przeważnie przebiega w następujący sposób:

 1. Wybór i podpisanie umowy z hurtownią.
 2. Integracja sprzedaży z wybranym dostawcą za pomocą pliku produktowego.
 3. Import danych z pliku. Wraz z produktami zostaną przeniesione również inne elementy oferty: atrybuty i warianty, przypisanie do kategorii, opisy, zdjęcia.
 4. Wybór częstotliwości aktualizacji stanów magazynowych.
 5. Określenie modelu obsługi zamówień z hurtownią.

To naprawdę wszystko, co trzeba zrobić, żeby mieć dropshipping w swoim sklepie internetowym. W sprzyjających okolicznościach cały proces może zająć zaledwie kilka dni.

W ten sposób możesz też łatwo zarządzać wszystkimi zamówieniami z jednego panelu administracyjnego. Prowadzenie sklepu internetowego w oparciu o dropshipping nie przysparza dodatkowych trudności i nie jest bardziej skomplikowane niż sprzedaż w tradycyjnym modelu.

O czym pamiętać, zakładając sklep w modelu dropshipping?

To, jak założyć sklep online w oparciu o dropshipping wydaje się proste i szybkie. Trzeba jednak pamiętać, że integracja sklepu z hurtownią nie zawsze jest bezproblemowa i przekłada się na opłacalność  przedsięwzięcia.

Przed podpisaniem umowy z kontrahentem:

 • przemyśl politykę cenową – dropshipping daje Ci niewielkie pole manewru w zakresie ustalenia wysokości marży; jeśli chcesz narzucić większą marżę, bądź konkurencyjny na innych polach np. jakości obsługi, zróżnicowania asortymentu, polityki rabatowej itp.;
 • zaplanuj sposób rozwiązania problemu ze zwrotami zakupów – w modelu dropshippingowym towar może zostać zwrócony do hurtowni lub do sprzedającego; w tym drugim przypadku będziesz potrzebować niewielkiej przestrzeni do przechowywania;
 • sprawdź jakość obsługi w hurtowni – w modelu dropshippingowym nie masz wpływu na czas wysyłki czy sposób spakowania produktu, zatem wybierz partnera, przez którego nie stracisz zaufania klientów;
 • zapytaj o częstotliwość aktualizacji stanów magazynowych przez hurtownię.

Trzeba wziąć też pod uwagę kwestie związane z prowadzeniem sklepu – samo zatowarowanie nie jest gwarancją sukcesu. Opracuj optymalne strategie marketingowe i proces zakupowy dostosowany do potrzeb klienta. Obserwuj też skuteczność prowadzonych działań i wprowadzaj modyfikacje.

Pierwsze wiarygodne dane sprzedażowe otrzymasz po przynajmniej kilku miesiącach prowadzenia sklepu w modelu dropshipping. Poradnik, który Ci zaprezentowaliśmy, nie uwzględnia wszystkich czynników sprzedaży w tym systemie. Te zależą przede wszystkim od unikalnych cech Twojego biznesu: grup docelowych, poziomu konkurencji, sposobu komunikacji marki czy prowadzenia kampanii reklamowych. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość, aby ustalić optymalny dla swojego biznesu model działania.

Towar zapakowany do wysyłki na taśmie w magazynie

Ile kosztuje otwarcie sklepu internetowego w modelu dropshipping?

Początkowy koszt założenia sklepu dropshippingowego nie jest wysoki. Składają się na niego:

 • abonament za prowadzenie sklepu – w Selesto początkowo płacisz 19 zł* netto miesięcznie, a wysokość opłat uzależniona jest wyłącznie od dochodów;
 • wdrożenie integracji z hurtownią – to jednorazowa opłata, która w Selesto wynosi 299 zł netto;
 • miesięczna opłata za synchronizację stanów magazynowych – w Selesto jej wysokość zaczyna się już od 29 zł netto miesięcznie i zależy od częstotliwości synchronizacji na dobę.
* Skorzystaj z promocji i ciesz się niższym abonamentem już dziś!

Wiesz już, jak uruchomić sklep internetowy w modelu dropshipping krok po kroku? Jak widzisz, możesz to zrobić już za kilkaset złotych – to nawet kilkadziesiąt razy mniej niż w przypadku modelu tradycyjnego.
Dropshipping może być Twoją szansą na rozwój, jeśli podejdziesz do niego rozsądnie i dowiesz się, jak zacząć dropshipping od zera w korzystny dla Ciebie sposób. Jeżeli znajdziesz zaufanego partnera biznesowego, ustalisz korzystną politykę cenową i wybierzesz platformę e-commerce, która pozwoli Ci sprawnie zarządzać zamówieniami, już na początku możesz zdobyć przewagę nad konkurencją.

Wiadomość wysłana!

Odpowiemy na Twoją wiadomość w ciągu 24 godzin.

Formularz kontaktowy

Jeżeli chcesz stworzyć najpiękniejszy i najszybszy sklep internetowy na rynku, zrób to z moim zespołem. Nie czekaj. Napisz do mnie.