O czym należy pamiętać, aby sprzedaż odzieży przez Internet okazała się trafionym pomysłem na biznes? Jak otworzyć własny sklep z odzieżą, aby szybko zacząć na nim zarabiać? Na pytania odpowiada Katarzyna Pruss - ambitna, bardzo pozytywna kobieta z pasją do mody. Jej historia zaczęła się od zamiłowania do ubrań, co dostrzegli jej najbliżsi. Tak zrodził się pomysł założenia sklepu, a za jego realizację wzięła się pracując jeszcze na etacie. Nam opowiada jak to jest prowadzić sklep internetowy, jednocześnie pełniąc wysokie stanowisko w innej firmie.


Czym zajmowałaś się przed założeniem sklepu internetowego? Kiedy wpadłaś na ten pomysł?

Kasia: Pomysł ze sprzedażą ubrań powstał dość spontanicznie :) Pracowałam jako animator dla dzieci, awansowałam na kierownika i prowadziłam mały zespół. Zawsze lubiłam „dobrze” i modnie wyglądać, co nawet słyszałam od dzieci. Często sprzedawałam ubrania używane koleżankom i cieszyły się one bardzo dużym powodzeniem. Wtedy powiedziałam sobie: „A może zająć się sprzedażą tak na poważnie?” I tak powstał butik. Obecnie (od 2016 roku) ciągnę dwa etaty: jestem Dyrektorem Oddziału Poznań/ Gniezno/Konin/Kalisz w Ogólnopolskiej Szkółce Tańca i Dobrych Manier, a z drugiej strony jest moja pasja: moda.

Butików z odzieżą damską powstaje dużo, co zrobić aby wybić się na rynku?

K: Być prawdziwym sobą. Ludzie Cię wyczują.

Skąd czerpiesz motywację, gdy przytrafiają się gorsze momenty jak np. niemiły Klient, czy gorsza sprzedaż?

K: Od tej grupy Klientek – życzliwych i miłych kobiet. ☺ Mam również wsparcie od partnera.

Co sprawia Ci największą satysfakcję?

K: Zadowolenie Klientki i miłe słowa.

Jak wygląda Twój typowy dzień pracy?

K: Wstaje o 6.00, jadę do Poznania. Wracam ok 17.00 i zaczynam butik. Tak do 21-22. Są momenty, że brakuje mi życia prywatnego, ale jakoś nie umiem zwolnić tempa.

Co robisz, aby zwiększyć zaufanie klientów do sklepu?

K: Sama wykonuję zdjęcia.

Z jakimi największymi wyzwaniami zmagasz się, prowadząc sklep internetowy?

K: Silna konkurencja, która zajmuje się tylko sprzedażą. Ja dopóki ciągnę dwie sroki za ogon, nie mam na to tyle czasu.

Czym kierowałaś się przy wyborze oprogramowania dla swojego butiku?

K: Jeżeli chodzi o stronę internetową to tak jak większość kobiet jestem wzrokowcem.

O czym powinna pomyśleć osoba, która zamierza prowadzić własny sklep internetowy?

K: O tym czy to jej pasja czy tylko biznes. Na rynku, tak silnie obstawionym przez sklepy, sam biznesplan nic nie zdziała. Trzeba to kochać.

Jakie masz plany na przyszłość dotyczące sklepu, jakie pomysły na jego rozwój?

K: Nie chce zapeszać ;) ale chyba największym marzeniem w najbliższym czasie jest butik stacjonarny i na razie to marzenie spróbuję spełnić.

Tego Ci życzymy i trzymamy kciuki!


Przejdź do sklepu KasiaButik.

Jeżeli tak jak Kasia marzysz o własnym biznesie, wypróbuj nasz sklep internetowy przez 14 dni za darmo.

Jeśli jednak wciąż zastanawiasz się, jak zacząć biznes z odzieżą, jak sprzedawać odzież przez Internet i czy założenie sklepu z odzieżą jest bardzo trudne, to czytaj dalej.

Poznaj odpowiedzi na nurtujące Cię pytania i sprawdź, jak otworzyć własny sklep z odzieżą

O tym, jak założyć sklep z odzieżą i jak sprzedawać odzież przez Internet przeczytasz tutaj. Z artykułu dowiesz się m.in.:

  • jak zacząć biznes z odzieżą;
  • jak zorganizować sprzedaż odzieży przez online;
  • jak założyć sklep z odzieżą i na co zwrócić uwagę, aby nie popełnić błędów;
  • jak prowadzić sprzedaż odzieży przez Internet, aby przyciągnąć do sklepu; jak największą liczbę klientów.

Pamiętaj, że sklep internetowy z odzieżą może założyć każdy – bez względu na swoje wcześniejsze doświadczenie zawodowe. Jednak, aby całe przedsięwzięcie, jakim jest założenie sklepu z odzieżą, zakończyło się sukcesem, zwróć uwagę na to, aby już na wstępie podjąć trafne decyzje biznesowe.

Ofertę sklepu skieruj do konkretnej grupy docelowej. Wybierz sprawdzonego dostawcę towaru i zdecyduj na jakiej platformie sklepowej, która umożliwia sprzedaż odzieży przez online. Zadbaj też o skuteczne działania marketingowe.

Po półtora roku wróciliśmy do Kasi, żeby zapytać jak sobie radzi prowadząc sklep internetowy z odzieżą. Naszą rozmowę możecie obejrzeć tutaj:

Wiadomość wysłana!

Odpowiemy na Twoją wiadomość w ciągu 24 godzin.

Formularz kontaktowy

Jeżeli chcesz stworzyć najpiękniejszy i najszybszy sklep internetowy na rynku, zrób to z moim zespołem. Nie czekaj. Napisz do mnie.