Funkcja pozwala na sprzedaż produktów ze stanem magazynowym 0 lub ujemnym (zanim pojawi się na magazynie) na zasadzie przedsprzedaży.


Wchodząc w zakładkę "Asortyment > Produkty > Edycja produktu > Informacje ogólne" po rozwinięciu "Ustawień dodatkowych" można zaznaczyć czy dany produkt ma być dostępny w przedsprzedaży. W tym celu należy zaznaczyć opcję "Zezwól na sprzedaż przy braku na magazynie".

Ważne! Preorder działa tylko dla produktów, które posiadają warianty. Produkty bezwariantowe są widziane przez system, jakby ich stan magazynowy był nieskończony.

Na karcie produktowej, jeśli opcja "Powiadom o dostępności" będzie wyłączona, klient zobacz informację, że produkt jest niedostępny oraz będzie miał od razu możliwość zamówienia go z wydłużonym czasem oczekiwania.

Natomiast jeśli opcja "Powiadom o dostępności" będzie włączona klient będzie miał wybór. Czy chce, aby tylko wysłać powiadomienie, gdy produkt pojawi się na stanie, czy już chce dokonać jego zakupu.

Zamawiający przed dokonaniem zamówienia zobaczy, że produkt będzie posiadać wydłużony czas oczekiwania (informacja zaznaczona na czerwono).

Po pojawieniu się zamówienia w panelu administracyjnym właściciel sklepu będzie widzieć stan magazynowy produktu jako ujemny.

Na listingu produktów oznaczenie "przedsprzedaż" będzie widoczne tylko wtedy, gdy w funkcjach dodatkowych (ustawienia > główne > funkcje dodatkowe) będzie równocześnie włączone 'oznaczenie "wyprzedane" na liście produktów'.


Należy pamiętać, aby zawsze dokonywać zapisu wprowadzonych zmian oraz czytać komunikaty i wyskakujące okienka. Nie uzupełnienie pól oznaczonych * blokuje wykonanie następnego kroku.