W świecie sprzedaży internetowej duże znaczenie ma wygląd. To właśnie on sprawia, że potencjalny klient zatrzyma się na dłużej i być może dokona zakupu. Na Selesto nie trzeba być programistą, aby stworzyć wymarzony sklep. O wygląd strony głównej można zadbać w oparciu o gotowe sekcje.


W panelu administracyjnym sklepu w zakładce "Ustawienia > Strona główna" znajduje się kreator. Jest on w trybie 'live'. To znaczy, że podgląd wprowadzonych zmian jest widoczny jeszcze przed ich zatwierdzeniem i publikacją dla wszystkich. Po założeniu sklepu testowego jest utworzony widok przykładowy, który można edytować bądź całkowicie zmienić. Nie ma tutaj narzuconego ograniczenia. Jeśli za jakiś czas zostanie podjęta decyzja o odświeżeniu wyglądu sklepu, to można to zrobić w dowolnym momencie bez dodatkowych opłat - jest to jedna z wielu funkcji, która zawsze jest dostępna w abonamencie sklepu.

Każdą z sekcji można edytować, usunąć lub zmienić jej kolejność ustawienia. Po najechaniu kursorem na wybrane pole pojawią się opcje.

Aby dodać nową sekcję wystarczy kliknąć "dodaj sekcje". Wtedy pojawi się okienko wyboru. Nie ma limitu przy dodawaniu sekcji.

Dodanych sekcji może być bardzo wiele. Jednak zalecamy zachowanie przejrzystości strony głównej. Dzięki temu klient chętniej pozostanie na stornie sklepu. Więcej informacji nt. wyglądu sklepu internetowego znajduje się w artykułach:

Dostępne sekcje to:

Szczegółowe instrukcje są dostępne po kliknięciu na wybraną sekcję powyżej.

Po zakończonej konfiguracji widoku strony głównej nie zapomnij jej zapisać! W przeciwnym razie wszystkie wprowadzone zmiany zostaną utracone.


Należy pamiętać, aby zawsze dokonywać zapisu wprowadzonych zmian oraz czytać komunikaty i wyskakujące okienka. Nie uzupełnienie pól oznaczonych * blokuje wykonanie następnego kroku. Oraz zawsze po konfiguracji nowych ustawień dobrą praktyką jest sprawdzenie czy działają one poprawnie.