Przeznaczeniem każdego sklepu internetowego bez wątpienia jest skuteczna sprzedaż, ponieważ to właśnie od niej zależy sukces danego biznesu w Internecie. Nieustanne zwiększanie sprzedaży w sklepie online z pewnością jest celem numer jeden każdego przedsiębiorcy korzystającego z tego właśnie kanału sprzedaży. Dlatego niezwykle istotne są elementy, które należy wziąć pod uwagę już podczas projektowania sklepu i w trakcie jego budowy. W tym artykule przedstawiamy listę sprawdzonych i skutecznych metod na realne zwiększenie sprzedaży w e-biznesie.

Spis treści:

Strona sklepu internetowego

Wygląd sklepu online

Wygląd strony Twojego sklepu to podstawa skutecznej sprzedaży. Wielu użytkowników decyduje się na dokonanie zakupów na stronach internetowych, które wizualnie im się podobają i charakteryzują się przejrzystą konstrukcją. Zasada ta funkcjonuje również w sklepach stacjonarnych – w niektórych lokalach już od progu czujemy się jak u siebie, a do innych nawet nie wchodzimy, sami nie wiedząc dlaczego. Dobrze zaprojektowany sklep internetowy powinien zatem być atrakcyjną wizytówką firmy i zapraszać do pozostania w nim na dłużej.

Na co zatem należy zwrócić uwagę podczas projektowania strony sklepu internetowego?

Spójność strony sklepu internetowego

Prawidłowo zaprojektowana strona sklepu online powinna być przede wszystkim zrozumiała dla użytkownika. Odnosi się to zarówno do kwestii wizualnej, jak i funkcjonalnej. Zadbaj więc o to, aby witryna posiadała logiczną i jednolitą konstrukcję. Wszystkie podstrony powinny być zaprojektowane w podobny sposób z uwzględnieniem tych samych kolorów, fontów czy stylu grafik.

Minimalistyczny design

Wygląd strony sklepu internetowego powinien być przede wszystkim praktyczny. Warstwa estetyczna oczywiście także ma duże znaczenie, jednak nie może przyćmić całości. Przy projektowaniu witryny, warto kierować się zasadą “mniej znaczy więcej”. Zarówno menu, jak i wszystkie przyciski powinny być przejrzyste, by klient intuicyjnie wiedział, gdzie klikać. Design samej witryny powinien stanowić atrakcyjne tło dla sklepu internetowego, które przyciągnie uwagę użytkownika, ale nie przytłoczy go wielością detali.

kobieta z kawą robi zakupy w Internecie

UX/ Usability

UX, czyli tzw. User Experience to element, o którym ostatnio jest coraz głośniej. Składa się na niego ogólny design strony, którego celem jest nie tylko ładny wygląd witryny, ale przede wszystkim łatwość poruszania się po niej. Usability natomiast dosłownie oznacza “użyteczność” strony internetowej sklepu online. Dotyczy zatem przydatności poszczególnych elementów sklepu internetowego. Usability jest główną składową UX i decyduje o wrażeniu, jakie powstaje u odbiorcy podczas odwiedzin w witrynie. Jest też jednym z kluczowych czynników wpływających na zwiększenie sprzedaży sklepu internetowego.

Usability

Co składa się na użyteczność sklepu online w oczach użytkownika? Oto najważniejsze czynniki:

 • klikalne logo
 • ujednolicone fonty w całej witrynie
 • odpowiednio oznaczone i opisane linki
 • przejrzysta struktura kategorii i podkategorii sklepu online
 • prawidłowe nazwy kategorii i podkategorii
 • podstrona z mapą serwisu

Trzeba pamiętać, że aż 55 % użytkowników witryn sklepów internetowych narzeka na trudność w znalezieniu poszukiwanych informacji. Do tego okazuje się, że ponad 30 % wszystkich kliknięć na stronie to kliknięcia przycisku “Wstecz”. Te wyniki jasno pokazują, że wiele witryn nie jest zaprojektowanych zgodnie z zasadą Usability1.

By móc przeciwdziałać takiej sytuacji, warto korzystać z praktycznych narzędzi takich jak np. HotJar. Pozwala ono zbadać ścieżkę kliknięć użytkowników sklepu internetowego i na tej podstawie zdiagnozować ewentualne błędy popełnione podczas projektowania witryny. Świetnym rozwiązaniem jest również wykorzystanie map ciepła, dzięki którym można skutecznie sprawdzić czy użytkownicy odwiedzają podstrony lub kategorie sklepu internetowego, które z punktu widzenia przedsiębiorcy są najważniejsze. Dzięki nim istnieje również możliwość sprawdzenia jak popularne są konkretne miejsca w sklepie online, linki oraz to, czy odbiorcy sprawnie poruszają się po witrynie.

User Experience

UX szczególnie zwraca uwagę na takie elementy jak:

 • przejrzystość sklepu internetowego
 • intuicyjność interfejsu
 • responsywność (tzw. RWD)
 • szybkość działania strony
 • wyskakujące okienka - pop-up’y
 • PWA (Progressive Web App)

Przejrzystość strony sklepu internetowego

Strona internetowa biznesu e-commerce powinna być przede wszystkim przejrzysta. Szczególnie ważne jest, aby unikać chaosu i nadmiaru bezwartościowych informacji, kolorów czy nawet grafik. Niezwykle istotne jest to, aby dobrze przemyśleć to, co chcemy umieścić na stronie i w jakim celu. Każdy element znajdujący się w sklepie internetowym powinien mieć swoje uzasadnienie - nie może być dziełem przypadku.

Intuicyjność interfejsu

Wyobraź sobie, że wchodzisz do sklepu stacjonarnego, potrzebujesz szybko znaleźć interesujący Cię produkt i nie możesz, ponieważ rozkład i intuicyjność sklepu na to nie pozwala. Najbardziej prawdopodobną reakcją na taką sytuację będzie bezpowrotne wyjście z tego sklepu z niemiłym doświadczeniem. Właśnie takiego efektu musisz uniknąć w swoim sklepie online. Intuicyjność interfejsu, jego prostota i przejrzystość gwarantują klientowi możliwość szybkiego i łatwego dostępu do tego, czego w danej chwili szuka - jest to kluczowe dla jego wygody i finalnej decyzji zakupowej.

Responsywność sklepu internetowego

Responsywność sklepu online, czyli dostosowanie jego wyglądu i funkcjonalności zarówno do urządzeń stacjonarnych, jak i mobilnych, to podstawa w dzisiejszych czasach, gdzie zdecydowanie królują zakupy w Internecie. Niezwykle znaczącym faktem jest, że już ponad połowa użytkowników dokonuje zakupów na smartfonach czy tabletach. Brak takiej możliwości jest zwyczajnie niedopuszczalny, ponieważ obniża wiarygodność każdego e-biznesu w oczach użytkownika. Responsywność Twojego sklepu internetowego to absolutny “must have”, który w dużej mierze zadecyduje o powodzeniu sprzedaży.

Szybkość działania strony internetowej

Witryna sklepu internetowego musi ładować się błyskawicznie - w przeciwnym razie występuje wysokie ryzyko tego, że klient opuści stronę, uda się do konkurencji i już nigdy nie wróci. Szybkość ładowania sklepu online zależy od jego ciężaru, na który wpływ między innymi ma jego zawartość. Jednym z kluczowych elementów szybkości ładowania witryny jest waga wszelkiego rodzaju grafik, dlatego warto zadbać o to, aby grafiki oraz cała strona internetowa była możliwie jak najlżejsza bez wpływu na jakość obrazów.

Wyskakujące okienka - pop-up’y

UX sklepu internetowego uwzględnia także tzw. pop-up’y, czyli wyskakujące okienka z dodatkowymi informacjami, które mają zainteresować klienta. Najczęściej wykorzystywane są do informowania o wszelkiego rodzaju rabatach lub do zachęcania użytkowników, aby zapisali się na newsletter. Zdecydowanie jest to skuteczna forma marketingu, natomiast nie należy z nią przesadzać, ze względu na to, że ich nadmiar zwyczajnie denerwuje użytkowników. Zanim więc umieścisz w swoim sklepie online wyskakujące okienka, przemyśl dokładnie moment i miejsce ich wyświetlenia tak, aby finalnie przyniosły Twojemu e-biznesowi jak najwięcej korzyści.

PWA (Progressive Web App)

Progresywna Aplikacja Internetowa to dzisiaj coraz bardziej popularna funkcja implementowana w sklepach internetowych. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim dlatego, że aplikacja jest także jedną z form marketingu. Niewątpliwą zaletą jest to, że, może zostać pobrana na ekran smartfona Twojego Klienta w formie ikonki i być z nim na co dzień. To sprawia, że Twoje logo jest dla użytkownika widoczne za każdym razem gdy używa swojego smartfona, aby np. przejrzeć swój ulubiony sklep internetowy. Klienci, którzy są związani z daną marką chętniej dodają takie ikonki do ekranu głównego swojego smartfona, dlatego warto wykorzystać tę szansę i udostępnić im taką możliwość. Technicznie rzecz ujmując Progressive Web App po kliknięciu w ikonkę jest standardową stroną internetową wizualnie przypominającą natywną aplikację mobilną, powodując wrażenie, że użytkownik znajduje się właśnie w swojej ulubionej aplikacji, np. sklepu online. Jest to swoisty ukłon w stronę użytkowników urządzeń mobilnych, których jest zdecydowanie więcej niż klientów korzystających ze stacjonarnych komputerów i laptopów. Dlatego zastosowanie PWA może w długofalowej perspektywie przełożyć się między innymi na zwiększenie sprzedaży. Przykładem dużych brandów, które posiadają zastosowanie Progresywnej Aplikacji Internetowej są np. Uber, Twitter, Airbnb, Pinterest i wiele innych.

kobieta płaci kartą za zakupy w Internecie

Content, czyli treści

Kolejnym skutecznym sposobem na zwiększenie sprzedaży sklepu internetowego jest uzupełnienie witryny o wartościowe treści. Pamiętaj, że Twój klient nie może dokładnie obejrzeć produktu, dlatego trzeba mu stworzyć takie warunki, które pozwolą jak najbardziej szczegółowo zapoznać się z danym asortymentem na odległość. Jak to zrobić? Właśnie za pomocą contentu, czyli treści. Składają się na nie wyczerpujące opisy produktów, precyzyjnie wykonane zdjęcia i filmy.

Opis produktu powinien zawierać wszelkie ważne dane techniczne, które mogłyby interesować potencjalnego kupującego, a także sformułowania zachęcające do wyboru danego asortymentu. Skuteczne sposoby na zwiększenie sprzedaży za pomocą treści to stosowanie języka korzyści i przedstawianie klientowi zalet oraz zastosowań danego produktu. Należy to jednak robić z rozwagą. W innym wypadku tekst zostanie odebrany negatywnie i zadziała w odwrotny do zamierzonego sposób.


Niezbędne jest też wskazanie właściwej grupy docelowej, zrozumienie potrzeb odbiorców i obalanie ich obiekcji. Dla przykładu – sklep z narzędziami najprawdopodobniej będą odwiedzać głównie dorośli mężczyźni, często mechanicy lub budowlańcy, niejednokrotnie prowadzący własną działalność. I to do nich powinno się pisać. A jak zwiększyć sprzedaż tekstem w sklepie z zabawkami? Choć produkty będą przeznaczone dla dzieci, to grupą docelową są ich rodzice. Warto o tym pamiętać, eksponując zalety zabawek i to, co zapewnią nie tylko pociechom, ale i opiekunom (np. chwilę odpoczynku, bo daną zabawką dziecko może bawić się same).

Z kolei zdjęcia i filmy powinny uwzględniać wszelkie detale produktu, a także jego ogólny wygląd. Na filmach można pokazać asortyment w trakcie użytkowania. Takie rozwiązanie sprawdza się np. w przypadku sklepów internetowych z ubraniami, gdzie można zobaczyć, jak odzież zachowuje się w trakcie noszenia. Wywiad z naszą klientką doskonale potwierdza fakt, że detale mają realny wpływ również przy wyborze oprogramowania dla sklepu internetowego. Uwzględnienie tych elementów w Twoim sklepie internetowym z pewnością bardziej zachęci do kupna.

E-commerce to rozpędzona lokomotywa, która w najbliższych latach nabierze tempa. Specjaliści szacują, że w 2027 roku wartość tego rynku w Polsce sięgnie 187 mld złotych. To oznacza, że inwestować w niego warto. Należy jednak robić to z głową i zadbać o każdy z elementów układanki, by wyprzedzić konkurencję i zbierać plony podejmowanych działań biznesowych w wirtualnej przestrzeni. Porzuć drogę na skróty, postaw na jakość i zadbaj o solidne podstawy. Pisząc o nich, mam na myśli między innymi szybkość działania witryny, która bezpośrednio wpływa na zmniejszenie lub zwiększenie liczby konwersji. Poza szybkością ładowania, istotna jest także optymalizacja strony pod kątem wersji mobilnej. Dzięki temu oferowany przez Ciebie asortyment będzie zawsze pod ręką potencjalnego klienta, który lubi wrzucać produkty do e-koszyka w najróżniejszych miejscach i okolicznościach. Jeśli dodatkowo zagwarantujesz mu prostą ścieżkę zakupową, już prawie możesz "witać się z gąską". Domknięcie transakcji ułatwią dobre opisy towarów lub usług, które przybliżą zagadnienie, nie pozostawiając żadnych niedopowiedzeń. Ich tworzenie z poszanowaniem zasad SEO to dodatkowy bonus, w formie pozycji w SERP-ach. Całość zwieńcz silnym Call To Action (CTA) i krótkim formularzem. Jeśli na ostatniej prostej klient jednak się wycofa, nie składaj broni. Remarketing pozwala mieć nadzieję, że porzucony koszyk doczeka się powrotu głównego zainteresowanego. Poza powyższymi elementami zadbaj także o wartościowy i systematycznie wzbogacany content. Ten rok pokazał, że Google premiuje treści wysokiej jakości, wpisujące się w intencje poszukujących. Najbliższe lata wzmocnią ten trend. W ramach dbania o budowanie zaufania możesz posiłkować się opiniami wystawianymi przez klientów oraz ambasadorów marki. Z kolei na zwiększenie wartości koszyka zakupowego wpłynąć może cross selling i up selling, które sprawdzają się niezależnie od branży. Szybkie spijanie śmietanki gwarantuje inwestowanie w płatną reklamę online. Jeśli nie masz czasu lub wystarczających kompetencji, prowadzenie kampanii możesz scedować na agencję digital marketingową - wyjaśnia Monika Praczyk, Content Marketing Manager Verseo.
Monika Praczyk - Człowiek od dobrego słowa (dosłownie) i szeroko pojętego łączenia kropek (w przenośni). Z wykształcenia socjolog, z zawodowej pasji contentowiec. Prywatnie zainteresowana psychologią i jej wykorzystaniem w sprzedaży oraz negocjacjach.

Metody wysyłki i płatności

Jeśli chcesz zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym, postaw na wielość metod wysyłki i płatności. Wielu klientów zwraca na nie uwagę i często decyduje się na ostateczny zakup tam, gdzie dostępna jest ich ulubiona forma otrzymania paczki czy zapłacenia za produkt.

Wśród metod płatności dostępnych jest obecnie bardzo wiele opcji:

 • szybki przelew (np. PayU, Przelewy24, Tpay)
 • BLIK
 • płatność kartą debetową lub kredytową
 • przelew tradycyjny
 • płatność przy odbiorze
 • płatność z odroczonym terminem lub rozłożenie płatności na raty
 • elektroniczne portfele (np. PayPal)
 • płatności mobilne (np. Google Pay lub Apple Pay)

Najkorzystniejszym rozwiązaniem dla biznesu e-commerce będzie posiadanie ich wszystkich. Przykładowo, w przypadku płatności nie warto rezygnować z formy „za pobraniem”, gdyż nadal jest ona często wybierana zwłaszcza przez osoby starsze. Z kolei najmłodsi klienci chętnie będą płacić BLIK-iem lub przez płatności mobilne.

Podobnie sytuacja wygląda w kwestii metod wysyłki. Tu także mamy dostępne zróżnicowane możliwości. Do najpopularniejszych należą:

 • paczkomaty
 • przesyłka pocztowa
 • przesyłka kurierska
 • odbiór w punkcie

W przypadku oferowanych metod wysyłki także warto zachować elastyczność i zaoferować klientom maksymalną ilość rozwiązań. Nie każdy bowiem będzie chciał skorzystać z dostawy kurierem, bo np. rzadko bywa w domu. Takie osoby chętniej wybierają możliwość zamówienia przesyłki do paczkomatu lub odbiór w punkcie.

Pamiętaj, że klienci są różni, dostosowując się do ich zróżnicowanych oczekiwań, zwiększasz szanse na to, że wybiorą zakupy właśnie w Twoim sklepie.

płacenie kartą za zakupy w Internecie

Działania marketingowe

Marketing sklepu internetowego jest kluczowy, gdy zależy Ci na podniesieniu sprzedaży. Witryn oferujących asortyment podobnych do Twojego z pewnością jest wiele, trzeba więc podjąć działania, które mają na celu dotarcie do jak największej liczby klientów oraz wyróżnienie się na tle konkurencji.

A mówiąc o kliencie, warto rozpocząć od zastanowienia się, kogo chcesz przyciągnąć do swojej witryny. Warto określić tzw. target, czyli profil osób, które będą zainteresowane Twoimi produktami. Wyznacz wiek, płeć i status społeczny Twojej grupy docelowej. Na tej podstawie powinien też być określony sposób komunikacji. Inaczej będziesz się zwracać do mam z dziećmi, a inaczej do mechaników samochodowych. Wiedza na temat tego, do kogo kierujesz sprzedaż, pozwoli na zastosowanie skutecznych działań marketingowych, by takiego klienta przyciągnąć.

Pozycjonowanie strony

W dzisiejszych czasach nie ma mowy o prowadzeniu sklepu internetowego bez skutecznego pozycjonowania. Od niego bowiem zależy widoczność witryny w wyszukiwarce na konkretne frazy kluczowe, czyli sformułowania, które najczęściej użytkownicy Internetu wpisują w wyszukiwarkę, gdy poszukują informacji na dany temat. Obecność na pierwszej stronie w Google na wiele różnych zapytań, gwarantuje wzrost liczby odwiedzających. To tak samo, jakby postawić sklep stacjonarny przy najbardziej ruchliwej ulicy w mieście. Szanse na to, że ktoś do niego wejdzie, są zdecydowanie większe, niż gdyby lokal mieścił się w bramie kamienicy w dzielnicy miasta z utrudnionym dojazdem, prawda?

Skuteczne pozycjonowanie to proces wielotorowy, który obejmuje działania zarówno na stronie, jak i poza nią. Efekty będą zauważalne po kilku miesiącach, jednak gwarantują długofalowy rezultat i wzrost pozycji strony w wynikach organicznych.

Reklamy Google Ads

Swego rodzaju drogą na skróty są kampanie reklamowe Google Ads. W przeciwieństwie do pozycjonowania przynoszą one szybki wynik, który rośnie wraz z wydaną kwotą. Zaletą tej formy marketingu jest jej precyzyjność. Można tutaj dokładnie określić, komu mają być wyświetlane reklamy, co zwiększa szansę na to, że potencjalny klient, widząc je, zainteresuje się odwiedzinami w naszym sklepie.

Warto łączyć ze sobą pozycjonowanie i stosowanie płatnych reklam Google Ads, by uzyskać najbardziej pożądany efekt w promocji witryny.

Obecność w mediach społecznościowych

Do wzrostu sprzedaży w sklepie internetowym mogą przyczynić się także skuteczne działania w mediach społecznościowych takich jak Facebook, Instagram czy Tik Tok. Oczywiście nie każda branża będzie miała możliwość reklamowania się w ten sposób, ale jeśli tylko Twój sklep ma ten potencjał, to warto go wykorzystać. Na początek warto postawić na regularność i wytrwałość, by zbudować sobie grupę odbiorców. Zobaczysz, że po czasie takie działania przyniosą pożądany efekt.

Współpraca z influencerami

Blogerzy, vlogerzy i influencerzy to osoby, które odgrywają bardzo ważną rolę w dzisiejszym marketingu internetowym. Jeśli chcesz zainteresować swoimi produktami sporą grupę odbiorców, możesz zdecydować się na współpracę właśnie z taką osobą. Pamiętaj jednak, by starannie ją wybrać. Przede wszystkim powinien być to ktoś, kogo wizerunek współgra z Twoją ofertą. Przed podjęciem współpracy sprawdź również zasięgi i ilość obserwatorów takiej osoby. W końcu zależy Ci na dotarciu do jak największej ilości potencjalnych klientów.

Prowadzenie firmowego bloga

Blog firmowy to dobry sposób na tworzenie wizerunku własnej marki i prezentowanie się jako ekspert w danej branży. Regularne wpisy wzbudzają w klientach zaufanie. Można postawić także na prowadzenie własnego, tematycznego kanału na YouTube. Tego rodzaju inicjatywy pomogą Ci wyróżnić się na tle konkurencji i dotrzeć do większej grupy odbiorców.

Blog firmowy to także doskonałe narzędzie do pozycjonowania sklepu internetowego. Frazy kluczowe zawarte we wpisach zwiększą widoczność witryny w wyszukiwarkach. Blog sprawdza się przede wszystkim do przemycania słów kluczowych tzw. długiego ogona, czyli tych najbardziej rozbudowanych i szczegółowych. Klienci często szukają w Internecie odpowiedzi na pytania co kupić, jaki produkt będzie najlepszy, na co zwrócić uwagę podczas zakupów itp. Blog firmowy jest więc znakomitym miejscem, by im takich informacji udzielić.

Promocje

Któż nie lubi promocji? Wielu klientów już na sam dźwięk tego słowa jest w stanie wydać więcej. By zachęcić kupujących do większych zakupów, warto więc regularnie oferować im różnego rodzaju rabaty czy gratisy. Nie przegap dni darmowej wysyłki czy sezonowych wyprzedaży. To zawsze dobra okazja, by pozyskać nowych klientów i przyciągnąć starych.

Programy lojalnościowe

A skoro jesteśmy już przy starych klientach, pamiętaj, że nie możesz o nich zapominać. Jeśli dana osoba zrobiła w Twoim sklepie zakupy raz, postaraj się, by do Ciebie wróciła. Jak to zrobić? W tym celu pomocne będą dobrze skonstruowane newslettery ze spersonalizowanymi ofertami, a także różnego rodzaju programy lojalnościowe. Warto do wysyłek załączać próbki innych produktów oraz rabaty na kolejne zakupy.

Zbieranie punktów, również skłania klientów do powrotu do danego sklepu. Jeśli konkretna pula będzie mogła być wymieniona na dodatkowy, darmowy produkt, z pewnością zachęci to odbiorców do częstszych zakupów.

Komunikacja z klientem

Forma komunikacji z klientem ma niebagatelny wpływ na sprzedaż Twojego sklepu internetowego. Pamiętaj, że już jedna niezadowolona osoba może przysporzyć Ci sporo kłopotów. Dlatego na pierwszym miejscu zawsze powinieneś stawiać dobro klienta. Jak to zrobić? Oto kilka cennych wskazówek:

 • postaw na jasną, klarowną i spójną komunikację we wszystkich kanałach
 • zawsze mów prawdę
 • bądź autentyczny
 • opracuj skuteczne działania w sytuacjach kryzysowych
 • przepraszaj, kiedy trzeba
 • oferuj zadośćuczynienie
 • staraj się łagodzić wszelkie konflikty

Dbanie o klienta

Zadowolony klient to zadbany klient. Kiedy osoba kupująca czuje, że zależy Ci na jej dobru i nie chcesz wcisnąć jej byle czego, zdecydowanie chętniej dokona zakupów właśnie u Ciebie. Nie staraj się zatem sprzedać produktu za wszelką cenę, postaw raczej na rozwiązanie długofalowe, czyli budowanie odpowiedniej relacji. Często zdarza się tak, że klienci najpierw tylko pytają o pewne produkty, a po zakupy przychodzą nawet po kilku miesiącach. Staraj się, by każda rozmowa z klientem miała przyjazny charakter, była profesjonalna i dostarczała odbiorcy wyczerpujących informacji. Taka postawa z pewnością zaowocuje w przyszłości.

Zaufanie

Klienci kupują w sklepach, którym ufają. Obecnie pojawia się bardzo wiele fałszywych witryn, których celem jest jedynie oszukanie odbiorców. Dlatego tak ważne jest, by wzbudzać u potencjalnych kupujących zaufanie. Jak to osiągnąć? Oto kilka sprawdzonych metod:

 • podawaj pełne dane firmy
 • oferuj łatwy kontakt ze sklepem, także telefoniczny
 • wyposaż witrynę w certyfikat SSL
 • zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie danych personalnych klienta i poinformuj o tym na swojej witrynie
 • udostępniaj opinie zadowolonych klientów

Asortyment sklepu internetowego

Choć jest to właściwie najważniejszy element skutecznej sprzedaży internetowej, przewrotnie zdecydowałam umieścić się go na końcu ze względu na jego oczywistość. Pamiętaj, że jakość oferowanego produktu oraz jego użyteczność są decydujące. Przy słabym asortymencie nawet najlepsze działania marketingowe po prostu się nie obronią, a przyczynią jedynie do wzrostu ilości niezadowolonych klientów, którzy więcej do Ciebie nie wrócą. Zanim zatem podejmiesz wyżej wymienione kroki w stworzeniu dobrze sprzedającej witryny internetowej, upewnij się, że produkt czy usługa, które oferujesz, trafiają w potrzeby Twoich odbiorców i są w stanie przynieść im realne korzyści.

Aby zobaczyć jaki asortyment jest konkurencyjny w Twojej branży warto przetestować raport asortymentu konkurencji od Dealavo - narzędzia do monitoringu cen w Internecie.

Podsumowanie

Jak widać, aspektów, które wpływają na zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym jest bardzo dużo. Jeśli zależy Ci na stworzeniu profesjonalnej witryny, która sprzedaje, skorzystaj ze wsparcia Selesto, profesjonalnej platformy e-commerce, która pozwala na stworzenie funkcjonalnego i estetycznego sklepu internetowego od podstaw. Specjaliści Selesto kompleksowo podchodzą do tematu, dbając o każdy istotny detal decydujący o powodzeniu Twojego e-biznesu. Jeśli marzysz o własnym sklepie internetowym, to Selesto pomoże Ci zrealizować to pragnienie i wesprze Cię na każdym etapie budowania Twojej rozpoznawalności w sieci, uwzględniając wszystkie aspekty wpływające na sprzedaż.

Wiadomość wysłana!

Odpowiemy na Twoją wiadomość w ciągu 24 godzin.

Formularz kontaktowy

Jeżeli chcesz stworzyć najpiękniejszy i najszybszy sklep internetowy na rynku, zrób to z moim zespołem. Nie czekaj. Napisz do mnie.