Tuż obok odzieży, kosmetyków i książek sprzęt elektroniczny jest jednym z najczęściej kupowanych online towarów. Założenie internetowego sklepu z elektroniką może być zatem dobrym pomysłem na biznes. Jednakże z powodu dużej konkurencji trzeba przemyśleć swoje strategie sprzedażowe i kwestie logistyczne. Zobacz, co jest potrzebne do założenia sklepu z elektroniką i jak ją skutecznie sprzedawać.

Spis treści:

 1. Jak zacząć sprzedawać elektronikę online? Wszystko, co musisz wiedzieć
 2. Gdzie sprzedawać elektronikę?
 3. Jak sprzedawać korzystnie? Ważne elementy internetowego sklepu z elektroniką
 4. Ile kosztuje otwarcie sklepu z elektroniką?

Jak zacząć sprzedawać elektronikę online? Wszystko, co musisz wiedzieć

W 2021 r. udział sprzedaży internetowej w rynku RTV, AGD i sprzętu elektronicznego wyniósł 45%. Oznacza to, że już co drugi Polak kupuje elektronikę w Internecie. Nic dziwnego, że coraz więcej osób zastanawia się, jak zacząć handlować elektroniką. Czy trzeba spełnić konkretne warunki?

Co jest potrzebne do założenia sklepu z elektroniką? Na początek wystarczą:

 • działalność gospodarcza (PKD 47.91.Z) – możesz prowadzić działalność nierejestrowaną, jeśli Twoje miesięczne przychody nie przekraczają wartości 50% minimalnego wynagrodzenia, ale w przypadku handlu na dużą skalę jest to praktycznie nieosiągalne;
 • platforma sprzedażowa – własny sklep internetowy, portale aukcyjne, ogólnodostępne platformy sprzedażowe lub wszystkie opcje naraz w tzw. modelu multichannel;
 • źródło towaru – początkujący sprzedawcy bardzo rzadko inwestują w zakup własnego towaru, a lepszym rozwiązaniem wydaje się nawiązanie współpracy z hurtownią sprzętu elektronicznego i sprzedaż w modelu dropshippingowym.

Przed założeniem sklepu internetowego z elektroniką przemyśl, co konkretnie chcesz sprzedawać, czy na taki sprzęt jest zapotrzebowanie, a także jak pozyskiwać klientów (np. poprzez kampanie reklamowe, promocję w SM czy z organicznych wyników wyszukiwania). To istotne, jeśli chcesz wybrać dobre oprogramowanie dla swojego sklepu.

Słuchawki nauszne w modnym kolorze

Gdzie sprzedawać elektronikę?

Zastanawiasz się, jak sprzedawać sprzęt elektroniczny w Internecie, aby dotrzeć do największej liczby klientów?

Najlepszym rozwiązaniem będzie sprzedaż zarówno we własnym sklepie online, jak i w zewnętrznym serwisie sprzedażowym, np. Allegro. Z jednej strony większość klientów to właśnie od Allegro zaczyna swoje zakupy, z drugiej – sprzedawcy z własnym sklepem online budzą większe zaufanie klientów, mogą budować własną markę i pozycję eksperta. Okazuje się to więc bardzo opłacalne, zwłaszcza że koszt założenia sklepu z elektroniką nie jest wygórowany.

Jak otworzyć sklep internetowy z elektroniką, aby skłonić klientów do zakupu? Skup się na ich potrzebach. Konsumenci kupujący online największą wagę przykładają do:

 • Niskich cen – polityka cenowa zależy od Twojego porozumienia z dostawcą towaru i poziomu konkurencji, ale możesz też zachęcić swoich klientów częstymi promocjami czy rabatami na kolejne zakupy. Dobrze, jeśli oprogramowanie sklepu internetowego umożliwia Ci sprawne zarządzanie tymi elementami.
 • Wygody – zadbaj o to, aby sklep internetowy szybko się ładował, był responsywny i niezawodny. Warto też wybrać platformę, która umożliwi Ci łatwe dodawanie i segregowanie produktów oraz zapewni szybką ścieżkę zakupową.
 • Jakości obsługi zamówienia – zapewnij klientom możliwość wyboru najlepszej dla nich formy dostawy oraz płatności. Kluczowa dla sklepu internetowego z elektroniką jest też możliwość integracji z kilkoma serwisami kurierskimi, różnymi systemami bezpiecznych płatności, a także płatnościami odroczonymi.

Przed wyborem odpowiedniego oprogramowania do sklepu internetowego z elektroniką upewnij się, że zarządzanie wszystkimi zadaniami jest intuicyjne i elastyczne. Im większy masz wpływ na konfigurację ustawień sklepu, tym lepiej.

Jak sprzedawać korzystnie? Ważne elementy internetowego sklepu z elektroniką

Szczególnie przydatne w prowadzeniu sklepu internetowego z elektroniką są narzędzia marketingowe zintegrowane z platformą sprzedażową. Dzięki temu możesz prowadzić sklep z jednego miejsca, kontrolować wyniki sprzedażowe i znacznie skrócić czas poświęcony na realizację zamówień.

System dla sklepu z elektroniką powinien oferować:

 • integrację sklepu z mediami społecznościowymi;
 • moduł wspomagający pozycjonowanie sklepu;
 • integrację z agregatorami opinii i cen (np. Ceneo);
 • obsługę programu lojalnościowego i mailingu;
 • systemy reklamowe połączone z Google Ads i Facebook Ads;
 • integrację z narzędziami analitycznymi do kampanii reklamowych.
Zobacz wszystkie funkcje jakie oferujemy na naszej platformie!

Wszystko to ułatwi Ci dotarcie do swoich klientów, zwłaszcza w połączeniu z korzystną polityką cenową i zróżnicowaną ofertą twojego sklepu z elektroniką. Jak zacząć sprzedawać? Na początku skup się na popularnych produktach uznanych firm. W ten sposób zaufanie klientów do konkretnej marki przeniesie się też na Twój sklep.

Różne dodatkowe kanały sprzedaży produktów elektronicznych w Internecie

Ile kosztuje otwarcie sklepu z elektroniką?

Koszt założenia sklepu z elektroniką nie jest wygórowany. Jeśli zdecydujesz się na wybór platformy SaaS (co rekomenduje się początkującym sprzedawcom), to na zbudowanie sklepu „od zera” nie będziesz musiał wydawać dużej sumy. Abonament za korzystanie z takiego oprogramowania to koszt od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie.

Zwróć jednak uwagę na to, czy wybrana przez Ciebie platforma oferuje Ci wszystkie opcje i integracje w ramach abonamentu – często zdarza się, że są one dodatkowo płatne. Pełną funkcjonalność otrzymasz w Selesto. W tym przypadku wysokość abonamentu nie zależy od zakresu dostępnych funkcji, a jedynie od Twoich dochodów. Oprócz tego w pierwszym miesiącu użytkowania zapłacisz za niego zaledwie 99 zł netto!


Masz dodatkowe pytania co do tego, jak założyć sklep online z elektroniką? Skontaktuj się z nami, aby poznać korzyści prowadzenia takiej działalności!

Sprawdź przykładowe sklepy z elektroniką, które skorzystały z naszej platformy!

Wiadomość wysłana!

Odpowiemy na Twoją wiadomość w ciągu 24 godzin.

Formularz kontaktowy

Jeżeli chcesz stworzyć najpiękniejszy i najszybszy sklep internetowy na rynku, zrób to z moim zespołem. Nie czekaj. Napisz do mnie.