Niniejszy artykuł podpowie Ci, jak założyć sklep internetowy z kosmetykami i jakie są plusy i minusy prowadzenia działalności w tej branży. Dowiesz się także, na jakie formalności należy zwrócić szczególną uwagę oraz jaka platforma jest najodpowiedniejsza do rozpoczęcia biznesu. Garść cennych informacji pomoże Ci podjąć odpowiednie decyzje, a także zbudować grono zainteresowanych klientów.

Sklep internetowy z kosmetykami – jak założyć?

Decydując się na własny sklep internetowy z kosmetykami, należy przeanalizować zalety i wady założenia własnej działalności. Dlaczego warto to zrobić? Rzetelna analiza zalet i wad, poznanie konkurencji, zapoznanie się z cenami dostawców czy wybór platformy E-commerce pozwolą na dokonanie najbardziej opłacalnych i dobrych decyzji.

Spis treści:

 1. Analiza zalet przyszłego biznesu
 2. Analiza wad przyszłego biznesu
 3. Poznanie grupy docelowej
 4. Wybór odpowiedniej platformy E-commerce
 5. Wybór produktów i dostawców
 6. Magazyn lokalny vs dropshipping
 7. Integracje sklepu internetowego
 8. Regulamin sklepu
 9. Podsumowanie

Analiza zalet przyszłego biznesu

Handlowanie kosmetykami w Internecie nie wymaga otwierania sklepu stacjonarnego, gdyż swobodnie można działać w sieci. Działalność internetowa nie zawęża się jedynie do danego regionu czy miasta, a zasięg wykracza dalej nawet na skalę ogólnokrajową czy nawet międzynarodową.

Pozostałe zalety sklepu online:

 • generuje mniej comiesięcznych kosztów, niż sklep stacjonarny
 • umożliwia zarządzania nim z dowolnego miejsca
 • daje możliwość nieustannej sprzedaży - klient może kupić towar w każdym momencie.

Jak wypromować sklep internetowy, żeby trafiło do niego jak najwięcej klientów? Jakie formalności należy spełnić, mając swoją działalność? Jaki towar wybrać, by był atrakcyjny? Jest wiele pytań, na które trzeba znać odpowiedź, by biznes odniósł sukces.

Analiza wad przyszłego biznesu

Zastanawiając się, jak otworzyć własny sklep internetowy z kosmetykami trzeba wziąć pod lupę także wady.

 • trzeba się zastanowić nad miejscem magazynowania kosmetyków
 • warto przemyśleć czy potrzebne są dodatkowe osoby do pracy – to wygeneruje dodatkowe koszty
 • należy wiedzieć, że sklep nie przyniesie zysków natychmiast – czas na wypromowanie marki czy pozyskanie klientów jest bardzo ważny

Poznanie grupy docelowej

Określenie grupy odbiorców to istotny aspekt prowadzenia każdej działalności. Musisz jasno doprecyzować, komu zaproponujesz swój produkt. Czy będą to kobiety i mężczyźni, czy może same kobiety? Czy sprzedajesz kosmetyki ekskluzywne, czy dostępne „dla każdego"? Czytaj, słuchaj, rozmawiaj i dowiedz się, czego ludzie używają, co cieszy się największą popularnością. Dowiedz się, jaką formę płatności preferują klienci. Na podstawie analizy stwórz profil potencjalnego klienta.

Wybór odpowiedniej platformy E-commerce

Teraz czas odpowiedzieć na pytanie, jaką platformę E-commerce sklepu internetowego wybrać. Na rynku jest wiele opcji, jednak tylko od Ciebie zależy która platforma będzie najlepiej pasowała do strategii biznesowej. Rekomendowanym rozwiązaniem jest wybór platformy SaaS, która jest niezwykle intuicyjna i prosta w obsłudze, a to jest ważne dla osób rozpoczynających działalność w Internecie. SaaS to wygodne rozwiązanie, które nie wymaga wdrażania dodatkowych elementów. Co więcej, nie musisz martwić się zakupem serwera, bezpieczeństwem danych czy różnego rodzaju aktualizacjami i integracjami.

Comiesięczna opłata abonamentu gwarantuje dostęp do wszystkich funkcji, takich jak:

 • zgodność RODO
 • własny układ strony
 • powiadomienie o dostępności
 • integracja z Instagramem i Facebookiem
 • certyfikat SSL
 • podłączenie własnej domeny
 • porzucone koszyki
 • kody rabatowe
 • ustawienia zaawansowane

i wiele więcej. Platforma SaaS jest nieocenionym rozwiązaniem dla osób rozpoczynających działalność w Internecie oraz dla tych, którzy nie mają budżetu na stworzenie własnego sklepu od podstaw.

Wybór produktów i dostawców

Kolejną istotną kwestią do przemyślenia jest wybór dostawców. Jeżeli samodzielnie wytwarzasz kosmetyki, to Ty jesteś ich producentem i problem się rozwiązuje. Jeżeli pozyskujesz towar od zewnętrznych firm, to należy zapoznać się z warunkami umowy i ceną.

Sprawdzonym rozwiązaniem jest najkrótsza droga towaru pomiędzy producentem a sklepem. Jeżeli masz taką możliwość, to zakup wprost od producenta powinien sprawdzić się najlepiej, chociaż nie zawsze może być najtańszym rozwiązaniem.

Warto także rozejrzeć się za hurtowniami z kosmetykami nie tylko poprzez Internet, ale najlepiej na własną rękę. Stwórz listę hurtowni w pobliżu i udaj się do nich osobiście w celu poznania oferty oraz zapoznania się z produktem.

Magazyn lokalny vs dropshipping

Jeżeli chcesz założyć własny sklep internetowy z kosmetykami, a nie stać cię na dodatkowe miejsce do przechowywania towaru to możesz zdecydować się dropshipping. Towar składuje dla Ciebie kontrahent, który zaopatruje Twój biznes w produkty. Jeżeli klient kupi u Ciebie dany kosmetyk, Ty przekazujesz informacje do kontrahenta, który wysyła towar bezpośrednio do klienta. Decydując się na sprzedaż tą drogą, należy jasno określić warunki współpracy, ponieważ komunikacja nie powinna zawodzić na żadnym poziomie.

Integracje sklepu internetowego

Aby wszystko ze sobą ściśle współgrało i tworzyło świetnie działającą maszynę, należy skonfigurować sklep z narzędziami zewnętrznymi. W tym wypadku trzeba wybrać najlepszą platformę do płatności, sprawdzonego i niezawodnego kuriera czy rozwinąć sprzedaż online o dodatkowe środki komunikacji, takie jak Instagram, Facebook czy blog. Warto skupić się także na programach analitycznych, które zbiorą dla Ciebie najistotniejsze informacje na temat produktów i Twojego sklepu. Dzięki nim będziesz zawsze na bieżąco.

Regulamin sklepu

Otwierając działalność internetową, należy przyłożyć się do stworzenia rzetelnego regulaminu i zasad sprzedaży. Nie powinno się ślepo kopiować treści z regulaminów innych sklepów, a postawić na własne zasady. Firma Selesto oferuje usługi zapewniające dokumenty prawne zgodnie z obowiązującymi normami. Decydując się na tę opcję, dostaniesz między innymi fachowy regulamin, politykę prywatności, czy zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Podsumowanie

Teraz już znasz pokrótce odpowiedź na pytania o to, jak otworzyć własny sklep z kosmetykami i własną drogerię internetową. Cena sklepu internetowego wcale nie musi przerażać i może być przystępna dla wielu przedsiębiorców. Może być przystępna dla wielu przedsiębiorców, którzy planują rozpocząć sprzedaż kosmetyków przez online.

Podsumowując – jak założyć sklep z kosmetykami i jak sprzedawać kosmetyki przez Internet, aby plany podboju wirtualnego rynku odzieżowego przekuć w realny sukces? Jak otworzyć własną drogerię internetową i przyciągnąć do niej klientów? O czym trzeba pamiętać, aby sprzedaż kosmetyków przez Internet generowała zyski na zadowalającym poziomie?

Założenie sklepu z kosmetykami poprzedź rzetelną analizą zalet i wad przyszłego biznesu. Dzięki temu lepiej przygotujesz się do całego przedsięwzięcia i dowiesz się, z jakimi potencjalnymi problemami trzeba się będzie zmierzyć, rozpoczynając sprzedaż kosmetyków przez Internet.

Szukając odpowiedzi na pytanie, jak założyć sklep z kosmetykami, nie zapomnij dokładnie określić person z grupy docelowej, do której będziesz kierować swoją ofertę. Wybierz także odpowiednią platformę e-commerce i zaplanuj, jakie produkty i od jakich dostawców będziesz mieć w ofercie.

Jak zacząć biznes z kosmetykami, aby odnieść sukces? Zastanów się, czy lepiej zdecydować się na magazyn lokalny, czy na dropshipping.

Już wiesz, jak sprzedawać kosmetyki przez Internet. Pora na kolejny krok. Stwórz profesjonalny biznes internetowy z Selesto i przekonaj się, że założenie sklepu z kosmetykami i sprzedaż kosmetyków przez online nie muszą być trudne. Otrzymasz nie tylko sklep na najwyższym poziomie i zero zmartwień, ale także fachową obsługę i pomoc na każdym etapie współpracy. Odpowiednio zorganizowana struktura firmy przekłada się na rzetelną obsługę klienta, którą oferuje Selesto.

Dzięki nam dowiesz się nie tylko jak zacząć biznes z kosmetykami i jak otworzyć własny sklep z kosmetykami, lecz także, jak założyć sklep internetowy z odzieżą.

Wiadomość wysłana!

Odpowiemy na Twoją wiadomość w ciągu 24 godzin.

Formularz kontaktowy

Jeżeli chcesz stworzyć najpiękniejszy i najszybszy sklep internetowy na rynku, zrób to z moim zespołem. Nie czekaj. Napisz do mnie.