Sprzedaż treści cyfrowych w ostatnich latach stała się popularnym źródłem zarobku. Ten model biznesowy zapewni Ci pasywny, stabilny dochód. Co więcej – założenie tego rodzaju sklepu nie wymaga wysokich nakładów finansowych i możesz zrobić to w ciągu kilku dni. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednią platformę e-commerce. Jak to zrobić oraz jak założyć sklep internetowy z e-bookami, oprogramowaniem, kursami online i innymi plikami cyfrowymi?

Spis treści:

  1. Kiedy sprzedaż produktów cyfrowych się opłaca?
  2. Jak zacząć sprzedawać pliki cyfrowe online?
  3. Sklep online do sprzedaży produktów cyfrowych
  4. Postaw na skuteczną sprzedaż produktów cyfrowych

Kiedy sprzedaż produktów cyfrowych się opłaca?

Wielu twórców zastanawia się, czy jest sens sprzedaży plików cyfrowych, skoro w Internecie można znaleźć wiele darmowych odpowiedników. Problem w tym, że bezpłatne treści nie zawsze są dobrej jakości oraz mogą okazać się niebezpieczne. Poza tym legalny zakup jest łatwy i niedrogi, przez co pobieranie plików z nieznanych źródeł staje się zupełnie nieopłacalne.

Co można sprzedawać jako plik cyfrowy? Istnieje tu wiele opcji: aplikacje, kursy online, e-booki, gotowe grafiki, zdjęcia, plany treningowe, zeszyty ćwiczeń, podkłady muzyczne czy dostęp do materiałów edukacyjnych.

Sprzedaż treści cyfrowych online nie wymaga inwestycji w magazyn, znalezienia zaufanych dostawców towaru czy przygotowania pakunków do wysyłki. Świetnie też sprawdza się model łączony – możesz sprzedawać treści cyfrowe jako uzupełnienie swojej standardowej oferty. Przykładowo, jeśli prowadzisz sklep ze zdrową żywnością, korzystne będzie wprowadzenie do sprzedaży e-booka z przepisami.

I najważniejsze – to, co jest potrzebne do sprzedaży internetowej produktów cyfrowych to tylko dobry pomysł i platforma sprzedażowa.

Kobieta ćwiczy w salonie korzystając z kupionych kursów online

Jak zacząć sprzedawać pliki cyfrowe online?

Z biznesowego punktu widzenia najkorzystniejszym kanałem sprzedaży treści cyfrowych jest własny sklep internetowy, niezależnie od tego, czy prowadzisz też sprzedaż produktów fizycznych czy nie.

Taki wybór – jeśli wiesz, jak sprzedawać produkty cyfrowe online, aby było to skuteczne – pozwoli Ci:

  • zbudować swoją osobistą markę i pozycję eksperta w branży;
  • zdobywać klientów dzięki promocji swojego produktu w mediach społecznościowych oraz sieciach reklamowych Google i Facebook;
  • gromadzić społeczność wokół swojego sklepu, jeśli zawrzesz w nim także treści edukacyjne;
  • zwiększyć sprzedaż fizycznych produktów, powiązanych z oferowanymi przez Ciebie treściami.

O czym trzeba pamiętać, zakładając sklep z produktami cyfrowymi?

Miej na uwadze dwie kwestie. Pierwsza z nich to badanie rynku. Możesz przeprowadzić je samodzielnie, np. poprzez zaproszenie klientów do przetestowania darmowej wersji produktu. Drugą kwestią jest wybór oprogramowania dla sklepu, który pozwoli sprawnie sprzedawać pliki cyfrowe i dostosować tę sprzedaż do potrzeb klientów.

Sklep online do sprzedaży produktów cyfrowych

Zasady sprzedaży w sklepach online są takie same dla wszystkich typów produktów. Zakupy powinny być nieskomplikowane i szybkie.

Oprogramowanie do sklepu z plikami cyfrowymi musi więc zapewniać możliwość:

Tak duża funkcjonalność nie musi wiązać się z wysokimi kosztami początkowymi związanymi z budowaniem strony internetowej od podstaw. Do dyspozycji masz platformy e-commerce działające w modelu SaaS – tak jak Selesto. To gotowe oprogramowanie, które pozwoli Ci korzystać z wymienionych wcześniej funkcji bez specjalistycznej wiedzy.

W pakiecie otrzymujesz też liczne narzędzia wspomagające zarządzanie sprzedażą. Dzięki aplikacjom księgowym czy kreatorom raportów sprzedaży możesz kontrolować wszystkie procesy sprzedażowe za pomocą jednego panelu administracyjnego.

W takim systemie koszt założenia sklepu internetowego z produktami cyfrowymi stanie się dużo niższy. Płatność za usługi działa na zasadzie miesięcznego abonamentu, zazwyczaj w wysokości do kilkuset złotych miesięcznie. W pierwszym okresie rozliczeniowym użytkowania Selesto wysokość abonamentu wynosi zawsze 19 złotych netto* i wzrośnie dopiero wtedy, gdy wzrosną także Twoje dochody. Nie zapłacisz jednak więcej niż 89 złotych netto*.

* Nie zwlekaj! Skorzystaj z promocji już dziś i stwóz swój wymarzony sklep internetowy.
Aktywnośc w social media grupy osób z telefonami

Postaw na skuteczną sprzedaż produktów cyfrowych

W sprzedaży produktów cyfrowych niezwykle ważna jest ich promocja, zarówno przed, jak i po wprowadzeniu ich do sprzedaży. Narzędzia marketingowe, które możesz wykorzystać, aby zwiększyć swoje zasięgi i dotrzeć do większej liczby klientów to: media społecznościowe, sieci reklamowe Google Ads i Facebook Ads oraz newslettery.

Przydadzą Ci się też mechanizmy wspierające pozycjonowanie w wyszukiwarce, dzięki czemu możliwe będzie zwiększenie rozpoznawalności Twojej marki i pozyskanie klientów również z wyników organicznych.

Zintegrowanie platformy e-commerce z tymi systemami znacznie ułatwi Ci pracę, a także pozwoli planować kampanie marketingowe i contentowe na podstawie wiarygodnych danych. W efekcie osiągniesz mierzalne wyniki.

Chcesz przekonać się, jak w szczegółach funkcjonuje taki system sprzedaży? Wypróbuj naszą platformę przez 14 dni za darmo i przekonaj się, że handel plikami cyfrowymi nie musi być trudny!

Wiadomość wysłana!

Odpowiemy na Twoją wiadomość w ciągu 24 godzin.

Formularz kontaktowy

Jeżeli chcesz stworzyć najpiękniejszy i najszybszy sklep internetowy na rynku, zrób to z moim zespołem. Nie czekaj. Napisz do mnie.