Jednym z podstawowych elementów, który musi się znaleźć na stronie sklepu jest slider. Dzięki zastosowanej animacji można dodać wiele różnych grafik zachowując przejrzystość strony. Dodatkowo każdą z nich można podlinkować do innego obszaru na sklepie. Zobacz jak dodać slider u siebie!


Po wejściu do kreatora strony głównej "Ustawienia > Strona główna" jest utworzony przykładowy widok sklepu. Można go edytować lub wszystko usunąć i zacząć od nowa. Chcąc edytować wystarczy najechać kursorem na wybraną sekcję i wybrać opcję "Edytuj".

Po przejściu w tryb edycji można włączyć lub wyłączyć animację oraz ustawić czas animacji.

Wyłączona animacja oznacza, że klient samodzielnie przełącza grafiki ze slidera za pomocą strzałek.
Włączona animacja oznacza, że grafiki zmieniają się automatycznie na podstawie wskazanego czasu przejścia.

Grafiki do sekcji slider można wstawiać tylko dla wersji na komputery - wtedy zostaną one automatycznie zeskalowane na urządzenia mobilne. Albo wprowadzić dedykowane grafiki dla wersji na komputery oraz mobile. Zalecamy skorzystać z drugiej opcji i przygotować grafiki na wersję komputerową (poziome) oraz wersję mobilną (pionowe).

Grafikę do slidera dodaje się poprzez opcję "Dodawanie zawartości". Można wtedy wybrać grafikę, która została wcześniej wgrana na serwer sklepowy lub dodać ją ze swojego urządzenia.

Pamiętaj, że dobrą praktyką jest wstawianie odpowiednio przygotowanych plików. Tzn. aby wymiary (wysokość i szerokość) plików graficznych należących do jednej grupy slider (np. mobile) były takie same. Oraz, żeby każdy z plików graficznych nie przekraczał wagi 500kb.
Najlepszym formatem grafik dla witryn internetowych jest .jpg /.jpeg

Po wybraniu grafiki można wprowadzić do niej link, który będzie kierował klienta sklepu do wskazanej przez Ciebie zawartości.

W przypadku linkowania wewnętrznego (w obrębie sklepu) nie ma konieczności wprowadzania całych adresów URL np. "www.twojsklep.eu/c/bluzki". Wystarczy wprowadzić fragment URL, który będzie kierował do wskazanej zawartości np. do kategorii bluzki "/c/bluzki".
Pełne linki wprowadza się tylko w przypadku linkowania zewnętrznego (poza sklep) np. "https://facebook.com/twojsklep".

Więcej nt. tworzenia linków do wybranych obszarów przeczytasz w dedykowanych instrukcjach: kategoria, karta produktu, grupa produktów, podstrona.

Dodane już grafiki można w prosty sposób usunąć klikając na czerwony przycisk "Usuń" lub zmienić kolejność. Wtedy wystarczy skorzystać z przycisków ze strzałkami pod wybranymi grafikami.

Dla każdej wprowadzonej grafiki możesz dodać rozszerzone funkcje np. napis czy przycisk za pomocą dodatkowego html.

W sekcji slider cała powierzchnia grafiki jest klikalna, więc jeśli chcesz mieć przycisk albo napis, a nie potrafisz tego zrobić w html, to możesz go od razu przygotować na grafice.

Gdy wprowadzanie zmian zostanie zakończone wystarczy kliknąć "Zmień" w oknie edycji.

Teraz widok jest dostępny do podglądu w kreatorze strony głównej. Jeśli zmiany mają zostać zapisane i dostępne dla klientów, musisz zapisać cały widok strony głównej.

Jeśli chcesz dodać nową sekcję ze sliderem kliknij przycisk "+ Dodaj sekcję".

Z listy dostępnych sekcji wystarczy wybrać "Slider". Po jej wybraniu otwiera się okienko edycji sekcji opisane wyżej.

Nowo dodana sekcja pojawia się zawsze na dole strony. Jeśli chcesz zmienić jej pozycję w widoku strony głównej skorzystaj ze strzałek. Po wszystkim nie zapomnij zapisać wprowadzonych zmian.

Chcesz zadbać o wygląd swojego sklepu internetowego, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Zobacz serię artykułów poświęconą tej tematyce: DESIGN i UX sklepu internetowego.


Należy pamiętać, aby zawsze dokonywać zapisu wprowadzonych zmian oraz czytać komunikaty i wyskakujące okienka. Nie uzupełnienie pól oznaczonych * blokuje wykonanie następnego kroku. Oraz zawsze po konfiguracji nowych ustawień dobrą praktyką jest sprawdzenie czy działają one poprawnie.