Z tego artykułu dowiesz się w jaki sposób zorganizować swoją pracę i ułatwić Klientom poruszanie się po Twoim sklepie. Dzięki poradom zawartym w tym tekście poznasz sposoby optymalizacji systemu płatności i wysyłki produktów. Opowiem Ci też jak pozyskać nowych odbiorców i przywrócić Klientów. Jeśli jesteś ciekaw funkcji i integracji, które bezpośrednio wpłyną na zwiększenie sprzedaży w Twoim sklepie internetowym, czytaj dalej.

Spis treści:

1. Szybkie płatności

Szybkie płatności to nic innego jak możliwość błyskawicznego, łatwego i bezpiecznego opłacenia produktu, bezpośrednio z poziomu sklepu internetowego. Wdrożenie ich do sklepu jest obecnie koniecznością, jeśli chcesz przyciągnąć i zatrzymać Klientów. Jeszcze do niedawna normalną formą zapłaty był przelew tradycyjny, który polegał na zalogowaniu się do swojego banku i ręcznym przepisaniu danych z zamówienia do formularza płatności. Inną znaną formą było zlecenie przelewu bezpośrednio w placówce banku lub na poczcie uzupełniając blankiet. Te czasy jednak odchodzą w niepamięć. Żyjemy szybko, coraz częściej płacimy kartą, telefonem, a nawet zegarkiem. Ci z nas, którzy wybierają zakupy online robią to z myślą o oszczędności czasu. Czas i łatwość dokonania płatności są więc jednym z kluczowych czynników decyzji zakupowej.

cykl zakupowy

Tradycyjne metody płatności nie dość, że są czasochłonne to są też obarczone wysokim ryzykiem popełnienia błędu. Dzieje się tak, przede wszystkim dlatego, że działanie wykonywane jest przez Klienta ręcznie. Musi on odpowiednio odczytać i przepisać dane do przelewu. Jeśli dane są kopiowane i wklejane ryzyko jest raczej niewielkie, natomiast przy ręcznym przepisywaniu zdecydowanie wzrasta. Każda nieoczekiwana pomyłka uruchamia kolejne działania związane z jej wyjaśnianiem, zwrotem środków, ponownym przelewem, co z kolei wydłuża proces realizacji zamówienia.

Szybkie płatności pozwalają wyeliminować wiele wspomnianych oraz tych nieprzewidzianych problemów, które mogą przydarzyć się Twojemu Klientowi, a co za tym idzie również Tobie.

Bramki płatnicze są to zazwyczaj bardzo mocno rozpoznawalne marki, takie jak Przelewy24, PayU czy PayPal. Wprowadzenie ich do sklepu wyzwala w Twoich Klientach poczucie bezpieczeństwa oraz zwiększa zaufanie do Twojego sklepu internetowego. Bramki płatnicze, aby umożliwić integrację najpierw poddają sklep dokładnej weryfikacji, np. pod względem posiadania firmy, prania brudnych pieniędzy i wielu innych. Jeżeli więc Twój sklep posiada takie metody płatności to oznacza, że inna duża firma, przez którą przepływają miliony złotych miesięcznie, zweryfikowała Twój sklep internetowy od strony prawnej oraz weszła z Tobą we współpracę. Dla Twojego Klienta może to oznaczać, że Twój sklep jest godny zaufania. Nie wycofa się więc na progu procesu zakupowego zastanawiając się czy jego pieniądze i dane są bezpieczne.

W dzisiejszych czasach większość Klientów chciałaby mieć wszystko na JUŻ lub ewentualnie na wczoraj. Klienci nie chcą czekać, a każde dodatkowe 5 minut niezrozumienia procesu zakupowego uruchamia mechanizm obronny, którego skutkiem jest zamknięcie przeglądarki. Dodatkowo jeżeli coś wymaga wykonania wielu ruchów to rezygnacja jest w 90% pewna, chyba że motywacja nabycia konkretnego produktu przez daną osobą jest bardzo wysoka.

Jak widzisz posiadanie w sklepie szybkich płatności bardzo mocno zwiększa atrakcyjność Twojego internetowego biznesu, pozwalając na opłacenie zamówienia w jednej chwili między innymi poprzez:

 • przekierowanie Twojego Klienta do strony jego banku (lista banków jest zazwyczaj udostępniana przez wybraną bramkę na jej stronie internetowej), gdzie wszystkie dane są już uzupełnione, a Klient musi jedynie zatwierdzić płatność
 • użycie takiej metody jak BLIK, którą w dzisiejszych czasach zna już chyba każdy, i która jest aktualnie dla większości najszybszą i najprzyjemniejszą formą płatności online
 • tradycyjnie podanie danych karty debetowej czy też kredytowej i pobranie środków bezpośrednio z tej karty (tutaj obsługiwani dostawcy typu MasterCard czy Maestro zazwyczaj wymienieni są na stronie internetowej wybranego dostawcy)

Bramki umożliwiają również płatności na raty oraz z odroczonym terminem jak np. firma PayPo (co zwłaszcza w butikach internetowych jest ostatnio bardzo popularną i coraz częściej wybieraną formą płatności). Oczywiście są to tylko niektóre przykłady. Większość bramek posiada również możliwość płatności za pomocą Google Pay, Apple Pay, a także  płatności mobilnych oraz transgranicznych.

Dzięki wprowadzeniu do sklepu szybkich płatności otrzymujesz nie tylko szybkość, łatwość obsługi, bezpieczeństwo i zaufanie Klientów. Zyskujesz coś bardzo ważnego w kwestii prowadzenia sklepu, a może nawet najważniejszego… płynność finansową. Doskonale wiesz jak ważne jest, aby środki finansowe były dostępne na bieżąco. To co jeszcze otrzymujesz to transparentność. Po stronie bramki bowiem widnieje numer zamówienia, dzięki któremu możesz połączyć zamówienie z płatnością, co jest często trudnością w przypadku przelewów tradycyjnych. Unikasz również sytuacji, kiedy to Klient zamawia i blokuje towar, który mógłby w tym czasie kupić ktoś inny, a kolejno po kilku dniach pomimo zapewnień o płatności nie otrzymujesz wpłaty.

Wypłata środków z subkonta bramki może następować w złotówkach lub innej wybranej walucie. Co ważne po stronie niektórych bramek możesz skonfigurować automatyczne wypłaty co powoduje, że nie musisz się w ogóle logować do panelu szybkich płatności. Wystarczy, że wysokość nagromadzonych środków uzbiera się na ustalonym przez sklep poziomie np. 2 000 zł i wtedy bramka automatycznie wykona przelew na wskazany numer rachunku. Po wykonaniu przelewu środki powinny znaleźć się na Twoim koncie już w kolejnym dniu roboczym.

Aby przeprowadzić integrację z wybranym dostawcą płatności należy:

 • wybrać bramkę
 • zarejestrować się na stronie
 • dostarczyć wymagane dokumenty oraz podpisać umowę
 • dokonać przelewu aktywacyjnego
 • wprowadzić dane do integracji po stronie panelu administracyjnego swojego sklepu
 • skonfigurować płatności w ustawieniach panelu administracyjnego swojego sklepu

Konfiguracja integracji zajmuje jedynie kilka minut. Zanim jednak integracja zostanie w pełni uruchomiona/aktywowana to wybrana bramka musi dokonać aktywacji tzw. merchanta (konta Twojego sklepu po stronie bramki). Zazwyczaj aktywacja trwa do 7 dni. Zdarzają się jednak dłuższe okresy aktywacji, w zależności od indywidualnego przypadku.

Aby sklep internetowy został w pełni aktywowany musi:

 • Znajdować się na docelowej domenie, po wpisaniu której jest dostępny
 • Posiadać nadany numer NIP i aktywną firmę
 • Posiadać uzupełniony regulamin i politykę prywatności
 • Zarejestrować zakup, opłacony za pomocą wybranej bramki

Jeżeli merchant został w pełni aktywowany, po stronie bramki oraz dane do integracji zostały poprawnie wprowadzone po stronie panelu administracyjnego sklepu, dana metoda szybkiej płatności zostanie udostępniona Klientom.

Na platformie sklepowej Selesto posiadamy gotowe integracje z takimi bramkami jak:

 • Przelewy24 (w tym PayPo)
 • PayU
 • PayPal
 • eService
 • iMoje
 • Twisto

Dodatkowo każda firma, która posiada sklep internetowy na platformie sklepowej Selesto otrzymuje preferencyjne warunki prowizyjne wynikające z partnerstwa, które Selesto posiada z wyżej wymienionymi dostawcami. Jeżeli interesuje Cię dopasowanie prowizji skontaktuj się z nami bezpośrednio.

Funkcję możesz uruchomić z poziomu ustawień sklepu, przechodząc do: "Ustawienia > Integracje" oraz "Ustawienia > Główne".

2. Integracje z kurierami

Integracja z wybranymi firmami kurierskimi ma służyć przede wszystkim Właścicielom sklepów internetowych. Wyjątkiem są np. Paczkomaty InPost, kiedy to Kupujący może dokonać wyboru dokładnego adresu paczkomatu, z którego to zdecyduje się na odbiór swojej przesyłki. Ciekawostką jest, że funkcja ta automatycznie dopasowuje najbliższy paczkomat względem adresu Kupującego, pod którym aktualnie się znajduje za pomocą funkcji geolokalizacji (oczywiście jeżeli Kupujący pozwolił na zweryfikowanie jego aktualnej lokalizacji). W tym artykule skupiamy się jednak na Twojej perspektywie jako Właściciela sklepu internetowego.

Aby zrozumieć integrację z usługami dostawczymi na początek musisz wiedzieć, że każda firma kurierska posiada panel, który udostępnia swoim Klientom oraz do którego należy się zalogować w celu wysłania przesyłki. Aby tego dokonać każdy sprzedający idąc ścieżką tradycyjną (bez integracji) musi wykonać następujący zestaw działań:

 • zalogować się do swojego sklepu internetowego
 • przejść do listy zamówień w swoim sklepie
 • wejść w każde takie zamówienie z osobna
 • skopiować z zamówienia np. kwotę, ulicę, kod pocztowy, miasto, imię, nazwisko itp.
 • zalogować się do panelu swojego kuriera
 • utworzyć nową przesyłkę
 • wkleić wyżej wymienione dane
 • utworzyć i pobrać list przewozowy
 • wydrukować list przewozowy i nakleić go na przesyłkę

Po czym przyjeżdża kurier i zabiera listę tak przygotowanych przesyłek odczytując jedna po drugiej kod z naklejonych listów przewozowych.

Wymienionych działań jest kilka i są to działania zazwyczaj powtarzalne, także z czasem każdemu sprzedającemu, który przygotowuje je ręcznie wchodzą w nawyk i wykonuje się je dość szybko. Skoro jednak są to czynności powtarzalne dlaczego nie wykonywać ich jeszcze szybciej poprzez system?

Dodatkowo wykonując powyższe kroki ręcznie istnieje wysokie ryzyko popełnienia błędu. Zarówno przy przepisywaniu danych literka po literce jak i przy opcji kopiuj-wklej.

Pomyłka może się nie zdarzyć jednakże jeżeli się wydarzy to może Cię kosztować wysyłkę produktu do kogoś, kto nie jest Twoim Klientem. Co za tym idzie wydłuża się czas obsługi właściwej osoby, spada jakość usługi oferowanej przez sklep, a także ponosisz stratę w postaci finansowej jeżeli nie uda się odzyskać przedmiotu.

Przy ilości 500 zamówień w miesiącu możesz sobie pozwolić na ręczną pracę ale przy 10 000 zamówień może być to wykańczające. Zautomatyzowanie tego procesu zwiększa wydajność. Nie tracisz bowiem czasu na wykonywanie monotonnego i nieciekawego zajęcia, przez które wypalasz się zawodowo. Możesz poświęcić się rozwojowi firmy i jej promocji.

Zakładając sklep od razu warto zastanowić się nad optymalizacją procesu od strony obsługi zamówień i ich wysyłki. Na platformie sklepowej Selesto każdy właściciel sklepu internetowego otrzymuje możliwość gotowych integracji z najbardziej znanymi firmami kurierskimi takimi jak: DPD czy InPost (w przyszłości dołączą też pozostałe). Jeżeli wymienione podmioty nie znajdują się w obszarze Twoich zainteresowań to istnieje również możliwość eksportu zamówień do pliku Excel (.xls) a kolejno importu zamówień z tego pliku do panelu innej wybranej firmy wysyłkowej (dopasowanie pliku do wymogów dostawcy znajduje się we własnym zakresie). Integracja z kurierami czy też korzystanie z pliku Excel nie jest wymagane, ale na pewno przyspiesza pracę sprzedającego oraz ogranicza błędy.

Aby przeprowadzić integrację z wybraną firmą kurierską należy:

 • wybrać firmę DPD lub InPost
 • zarejestrować się na stronie firmy kurierskiej
 • dostarczyć wymagane dokumenty oraz podpisać umowę z firmą wysyłkową
 • wprowadzić dane do integracji po stronie panelu administracyjnego swojego sklepu
 • skonfigurować dostawę w ustawieniach panelu administracyjnego swojego sklepu
W przypadku DPD istnieje możliwość udostępnienia Klientom wyboru opcji: Przedpłata, Pobranie.
W przypadku InPost istnieje możliwość udostępnienia Klientom wyboru opcji: Przedpłata, Pobranie, Paczkomat

Jeżeli sklep został w pełni aktywowany po stronie panelu firmy kurierskiej oraz dane do integracji zostały poprawnie wprowadzone po stronie panelu administracyjnego sklepu to możesz cieszyć się posiadaniem zoptymalizowanego procesu wysyłki zamówień.

Funkcję możesz uruchomić z poziomu ustawień sklepu, przechodząc do: "Ustawienia > Integracje" oraz "Ustawienia > Główne".

3. Powiadomienie o dostępności produktu

Wśród całego spektrum funkcji jakie oferuje sklep internetowy istnieje jedna, którą zdecydowanie można nazwać “dźwignią handlu”. Jest nią Powiadomienie o dostępności produktu.

Funkcja ta pozwala właścicielowi sklepu sprawdzić, które produkty cieszę się popularnością i na które rzeczy jest aktualnie największy popyt. Kupujący zyskuje natomiast pierwszeństwo na otrzymywanie informacji o tym, że jego wyczekany produkt jest ponownie w sprzedaży, bez konieczności codziennego zaglądania do sklepu. Jest to sytuacja win-win, gdzie każda ze stron jest zadowolona.

Mechanizm działania jest bardzo prosty. Kupujący który wejdzie na Twój sklep internetowy oraz przejdzie do produktu, który jest aktualnie niedostępny będzie mógł wybrać opcję “Powiadom o dostępności”. Po wprowadzeniu adresu mailowego dokona zapisu do powiadomienia o dostępności tego produktu lub wariantu (np. rozmiar) do sklepu. O poprawnym zapisie poinformuje go mailowe potwierdzenie, które zostanie przesłane pod wskazany w formularzu adres mailowy.

Powiadomienie o dostępności produktu z perspektywy klienta

Chcąc zachęcić swoich Klientów do przeglądania asortymentu i zapisywania się do powiadomień można to zrobić np. poprzez udostępnienie dedykowanego, jednorazowego, automatycznego kodu rabatowego dla osoby, która się zapisze - kod ten zostanie przekazany w powiadomieniu potwierdzającym zapis.

W momencie, w którym zalogujesz się do panelu administracyjnego swojego sklepu w module Magazyn zobaczysz wszystkie swoje produkty. Obok nich sprawdzisz ilość zapisanych osób, które czekają aż ten produkt lub jego wariant będzie ponownie dostępny. Na tej podstawie możesz analizować zainteresowania swoich Klientów oraz przewidywać ich przyszłe decyzje zakupowe. To pozwala Ci trafniej ocenić sytuację w kwestii zatowarowania sklepu czy promocji określonych produktów.

Aby wysłać powiadomienie do Klientów wystarczy, że zalogujesz się do panelu administracyjnego sklepu, przejdziesz do zakładki magazyn i uzupełnisz stan magazynowy wybranego produktu lub jego wariantu. System automatycznie wyśle powiadomienie do tych Klientów, którzy dokonali uprzednio zapisu.

Warto rozważyć uruchomienie tej funkcji szczególnie jeśli otrzymujesz wiadomości z pytaniem o dostępność danego produktu. Bowiem dzięki niej na Twoim messengerze, czy skrzynce mailowej będzie większy porządek i mniej wiadomości.

Powiadomienie o dostępności produktu bardzo mocno przyczynia się do urealnienia postrzeganej rzeczywistości dostarczając twarde dane. To one w połączeniu z intuicją pozwalają zbudować skuteczną strategię sprzedażową.

Funkcję możesz uruchomić z poziomu ustawień sklepu, przechodząc do: "Ustawienia > Główne".

4. Newsletter

Odpowiednia komunikacja pomiędzy sprzedawcą, a kupującym jest jednym z najważniejszych elementów wpływających na rozwój sklepu internetowego, jego rozrost, a przede wszystkim sprzedaż. Komunikację możesz stosować wielokanałowo poza sklepem internetowym, ale również bezpośrednio z jego poziomu za pomocą modułu E-mail Marketing. Znajduje się w nim kilka możliwych do wykorzystania scenariuszy:

 • Porzucone koszyki - komunikacja do Klientów, którzy dodali przedmioty do koszyka, ale nie dokonali zakupu
 • Odzyskiwanie Klientów - komunikacja do Klientów, którzy kiedyś dokonali zakupu, ale dawno nie odwiedzali Twojego sklepu
 • Newsletter - komunikacja do wszystkich Klientów, którzy wyrazili na to zgodę
e-mail marketing

Aby posiadać możliwość wysyłki maili musisz włączyć ją z poziomu panelu administracyjnego sklepu. Możesz to zrobić w zakładce "Marketing  > moduł E-mail Marketing".

Po uruchomieniu modułu otrzymasz dostęp do kreatora kampanii mailowych, gdzie należy przeprowadzić odpowiednią konfigurację kampanii:

 • zdefiniować tytuł kampanii
 • określić tytuł maila
 • wprowadzić daty, kiedy mail ma zostać wysłany
 • ustawić czy mail ma się wysyłać cyklicznie czy jednorazowo
 • wybrać scenariusz, który nas interesuje
 • ustawić grupę docelową
 • zdefiniować kraj w jakim mail ma zostać rozesłany
 • rozpocząć konfigurację graficzną maila, za pomocą dostępnych bloków i sekcji

Po skonfigurowaniu kampanii, mail zostanie wysłany zgodnie z ustaloną datą oraz zgodnie z wprowadzonymi ustawieniami. Aby jednak system mógł wysłać wiadomość sklep musi posiadać bazę Klientów zapisanych bezpośrednio do newslettera lub tych, którzy wyrazili zgody na otrzymywanie wiadomości marketingowych. Jeżeli nie posiada takiej bazy Klientów to nawet najlepiej skonfigurowane wiadomości nie zostaną wysłane (nie będzie ich do kogo wysłać).

Sam mechanizm jest prosty w zrozumieniu i polega na dwóch akcjach. Pierwszą z nich musi wykonać Klient wpisując swój adres mailowy na stronie sklepu (powoduje to automatyczne zapisanie się do newslettera). Drugą akcję wykonuje system sklepu, który wysyła wiadomości mailowe.

Jeżeli posiadasz bazę Klientów poza systemem np. w pliku Excel lub też udało Ci się zebrać taką listę, na poprzedniej platformie sklepowej, to wiedz, że istnieje możliwość zaimportowania takiej bazy do Selesto.

Wysyłka newslettera tak jak w przypadku powiadomienia o dostępności produktu jest funkcją, która znacząco wpływa na wyniki sprzedażowe sklepu. Klienci na bieżąco dowiadują się o aktualnych nowościach, bestsellerach, promocjach na sklepie internetowym i wielu innych prowadzonych przez sprzedającego działaniach. Dzięki aktywnemu wykorzystaniu mailingu i obraniu konkretnej strategii wysyłki tego typu wiadomości masz bezpośredni wpływ na zbudowanie stabilnej relacji ze swoimi Klientami.

Aby Twoja wiadomość nie zniknęła w gąszczu wielu innych (których każdy otrzymuje setki dziennie) bardzo ważne jest, abyś odpowiednio dobrał tytuł maila i jego treść. Przemyślana i zaprojektowana wiadomość zwiększa szansę, że Klient ją otworzy i przeczyta, a kolejno przejdzie do strony sklepu lub też bezpośrednio do strony produktu. Takie działanie często kończy się zakupem.

Zazwyczaj sprzedawcy sklepów internetowych ignorują kanał sprzedaży jakim jest e-mail marketing, nie wierząc w jego możliwości czy też skuteczność. Niejednokrotnie jest to błąd, który powoduje, że nieświadomie traci się Klientów a co za tym idzie pieniądze. Nieważne czy jest to jeden czy dwudziestu Klientów w miesiącu. Każdy Klient ma znaczenie np. szerząc informację o naszym sklepie (marketing szeptany). Nigdy nie wiesz czy ta jedna osoba nie przyniesie kolejnych dziesięciu.

Im więcej kanałów sprzedaży posiadasz tym większym się stajesz jako marka, a co za tym idzie wzrasta ilość potencjalnych Klientów, którzy przyniosą Ci kolejnych potencjalnych Klientów.

Jeżeli Klienci są odpowiednio stymulowani, w ich głowach zostaje zasiane ziarno, które często podlewane z czasem zaczyna kiełkować. Nie oznacza to, że Klienci muszą zakupić produkt w chwili otrzymania od nas pierwszej wiadomości. Wręcz przeciwnie zakup zdarza się zazwyczaj po otrzymaniu kilku takich wiadomości.

Poza tym Klienci którzy zakupili u Ciebie towar raz i są zadowoleni z jego jakości, czy też obsługi po otrzymaniu takiej wiadomości mogą stać się Twoimi stałymi kupującymi.

Funkcję możesz uruchomić z poziomu ustawień sklepu, przechodząc do: "Ustawienia > Główne > Powiadomienia Mailowe" oraz "Marketing -> E-mail Marketing".

5. Integracja z Facebook / Instagram

Facebook i Instagram to idealne dodatkowe kanały sprzedaży. Jeśli odpowiednio je skonfigurujesz mogą znacznie zwiększyć zainteresowanie Twoją marką i Twoimi produktami.

Integrację z platformą Facebook możesz wprowadzić na kilku płaszczyznach:

 • Logowanie (możliwość szybkiego logowania się do sklepu przez Klientów za pomocą Facebooka bez posiadania konta)
 • Messenger (możliwość napisania wiadomości za pomocą Messengera bezpośrednio z poziomu strony sklepu internetowego)
 • Pixel (zbieranie wszelkich zdarzeń generowanych przez Klientów przeglądających sklep internetowy)
 • Katalog produktów (importowanie listy produktów znajdujących się na sklepie internetowym bezpośrednio do Facebooka)
 • Sklep (możliwość utworzenia sklepu na Facebooku na podstawie katalogu produktów)

Najważniejszą z nich z perspektywy sprzedażowej jest Katalog produktów oraz Sklep. Dzięki nim możesz dotrzeć do grupy Klientów, którzy bez Facebooka mogliby nigdy nie usłyszeć o Twojej marce. Dodatkowo funkcje te pozwalają Ci tworzyć zaawansowane kampanie reklamowe w Menedżerze reklam.

Wprowadzenie integracji z Instagramem jest uzależnione od integracji z Facebookiem. Jeżeli posiadasz katalog oraz sklep na Facebooku to również możesz uruchomić sklep na Instagramie. Brzmi zawile, ale w rzeczywistości aż tak skomplikowane nie jest. Pamiętaj też, że przy podłączeniu może pomóc Ci zespół Selesto.

Integracja z Instagramem pozwala na oznaczanie zdjęć produktami (z katalogu za pomocą wyboru tych produktów z listy dostępnych). Być może kojarzysz symbol koszyka na zdjęciu. To właśnie efekt, który można uzyskać. Jak to działa? Po kliknięciu w koszyk zainteresowani zostaną przekierowani do strony produktu na sklepie internetowych, gdzie będą mogli dokonać zakupu. Atrakcyjne zdjęcia i widoczna cena pomogą przyciągnąć więcej odbiorców.

Podobnie możesz zrobić na Facebooku, gdzie po kliknięciu w produkt Klient zobaczy zakładkę ze zdjęciami i opisem. Widoczny będzie również przycisk “zapłać w witrynie”, po którego kliknięciu, Klient zostanie przekierowany do strony produktu na sklepie internetowym, gdzie będzie mógł sfinalizować zakup.

Dzięki integracji z Facebookiem i Instagramem możesz dużo łatwiej i szybciej  przekonać Klientów do odwiedzenia sklepu. Przejście od razu do strony produktu skraca ścieżkę zakupową, a jak może pamiętasz z naszych poprzednich artykułów, im mniej akcji musi wykonać Klient, tym większe prawdopodobieństwo dokonania zakupu.

Integrację możesz uruchomić z poziomu ustawień sklepu, przechodząc do: "Marketing > Multichannel > Facebook", kolejno należy przeprowadzić konfigurację po stronie Facebooka.

Podsumowanie

5 funkcji w sklepie internetowym wpływające na sprzedaż

I tym sposobem przebrnęliśmy przez pięć istotnych funkcji, które warto wprowadzić do swojego sklepu. Już teraz doskonale wiesz, że każde ewentualne zawahanie Klienta może skutkować rezygnacją z zakupu. Należy więc skupić się na jak najprostszej komunikacji oraz udostępnieniu jak największej ilości miejsc, z których Klient dotrze do sklepu. Równie ważna jest prosta i przyjazna ścieżka zamówienia, szybka wysyłka i kontakt z Klientem po dokonaniu zakupu. Już teraz wprowadź powyższe funkcje do swojego sklepu i daj nam znać w komentarzu jak wpłynęło to na Twoją sprzedaż.

Wiadomość wysłana!

Odpowiemy na Twoją wiadomość w ciągu 24 godzin.

Formularz kontaktowy

Jeżeli chcesz stworzyć najpiękniejszy i najszybszy sklep internetowy na rynku, zrób to z moim zespołem. Nie czekaj. Napisz do mnie.