Ostatnimi czasy świat e-commerce żyje wiadomością o wykupieniu platformy Shoplo przez firmę Shoper. Co pokazuje jak szybko ewoluuje ten rynek. Czy można więc znaleźć oprogramowanie, które oszczędzi takich niespodzianek? Jakie są platformy sprzedażowe dostępne na rynku i na co patrzeć na nowo podejmując decyzję o jej wyborze? Czy podporządkować się polityce nowego dostawcy, czy rozpatrzyć inne opcje? Z dnia na dzień wiele właścicieli sklepów internetowych stanęło przed koniecznością odpowiedzi na te pytania i podjęcia kluczowej dla swojego biznesu decyzji. Być może w tym gronie jesteś również Ty. W tym artykule postaram się pokazać Ci alternatywę przenosin sklepu do Shoper. Poznaj dostępne systemy sklepowe i wybierz najlepszą opcję.

Spis treści:

 1. Czy jest inna opcja niż przeniesienie się z Shoplo do Shopera?
 2. Na jaką platformę się zdecydować?
 3. Bonus

Czy jest inna opcja niż przeniesienie się z Shoplo do Shopera?

Sprawdź, na co zmienić Shoplo, aby zyskać nowoczesną platformę sprzedażową.

Zastanawiasz się, jakie są platformy sprzedażowe i na co zmienić Shoplo? Pamiętaj, że jeśli chodzi o prowadzenie swojego sklepu zawsze masz wybór. Plusem platform oferujących swoją usługę w modelu SaaS jest to, że można się z nich przenieść. Nie jest to jednak prosta decyzja jeśli zainwestowałeś w dedykowane funkcje, czy spersonalizowany szablon sklepu. Dodatkowo w momencie kiedy, dla wielu sklepów, sezon ogórkowy się kończy i zaczyna wzmożony ruch nie każdy ma czas na naukę nowego oprogramowania i konfigurację ustawień od nowa. Nikt nie lubi niespodziewanych, dużych zmian zwłaszcza jeśli chodzi o podstawę swojego biznesu. Nie dziwi mnie więc poirytowanie i frustracja z jaką borykają się postawieni w tej sytuacji klienci.

Skoro jednak połączenie się Shoplo z Shoperem jest faktem, nie należy się zastanawiać dlaczego i jak to naprawić, tylko co zrobić w tej sytuacji. A opcji jest kilka. I to Ty decydujesz, które będzie dla Ciebie najlepsze.

 1. Pierwszym wyjściem jest oczywiście zgoda na to, aby sklep został przeniesiony zgodnie z ustalonymi zasadami. Do tego punktu nie chcę się szczegółowo odnosić, gdyż nie znam konkretów i polityki, zgodnie z którą sklepy zostaną przeniesione. Każdy przypadek jest też bardzo indywidualny. Dla jednych więc takie przenosiny będą ok, dla innych mogą być nie do zaakceptowania.
 2. Drugim intuicyjnym wyjściem, jest sprawdzenie, jakie są inne dostępne systemy sklepowe na rynku. Biorąc pod uwagę nabyte właśnie doświadczenie warto zapoznać się z wartościami na jakie stawia dana firma. Prowadzenie sklepu na platformie w modelu abonamentowym niesie za sobą ryzyko konieczności podporządkowania się do polityki danej firmy. Pamiętaj jednak, że każda platforma opiera się o inne zasady. To, że taka sytuacja miała miejsce w jednej firmie, nie znaczy, że w kolejnej nastąpi to samo.
 3. Być może jest to dla Ciebie idealny moment na rozważenie przejścia na model Open Source, lub dedykowany silnik sklepu. Ta opcja może być jednak trudna bez wcześniejszego zaplanowania, gdyż budowanie sklepu od podstaw jest czasochłonne i niestety wiąże się z niemałą inwestycją. Jeśli jednak od jakiegoś czasu planowałeś ten ruch, może warto go przyspieszyć.

Skoro znasz już możliwe opcje, pozwól, że przedstawię Ci jedną z nich bardziej szczegółowo. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaką platformę sprzedażową wybrać i czy warto zainwestować w rozwiązanie oparte na modelu SaaS, to pora, abyś dowiedział się więcej o naszej ofercie.

Na jaką platformę się zdecydować?

Biorąc pod uwagę ograniczony czas jedną z lepszych opcji wydaje się rozpatrzenie ofert innych platform. I tutaj pojawiamy się my z naszą platformą Selesto. Zanim jednak, straciwszy zaufanie do platform SaaS, zamkniesz stronę, poznaj kilka faktów na nasz temat.

 1. Możesz przetestować nasze rozwiązanie bez zobowiązań przez 14 dni za darmo i zdecydować czy jest dla Ciebie.
 2. Nasza polityka, w tym polityka cenowa, opiera się o dbałość o klienta i próbę zapewnienia mu jak najwięcej możliwości, w jak najlepszej cenie. Co to oznacza w praktyce?
 3. Cennik Selesto opiera się o trzy pakiety: Small, Medium, Large. W każdym z nich dostępne są wszystkie funkcje, bez żadnych ograniczeń. Wielkość abonamentu jaki zapłacisz w danym miesiącu zależy tylko i wyłącznie od obrotu na sklepie w danym miesiącu. Czyli:
  • Sprzedaż do 5 tys. zł to koszt 19 zł netto
  • Sprzedaż do 25 tys. zł to koszt 69 zł netto
  • Sprzedaż powyżej 25 tys. zł to koszt 89 zł netto
  Tak, jeśli Twoja sprzedaż spada, zapłacisz mniej, jeśli wzrasta, rośniemy razem z Tobą. Czy to nie jest fair?
 4. Kontakt z nami jest zapewniony dla każdego sklepu. Możesz z nami porozmawiać przez telefon, mailowo, przez chat w swoim panelu administracyjnym, a także przez Messengera.
 5. Dokładamy wszelkich starań, aby nasz system był intuicyjny i prosty w obsłudze, ale wiemy że potrzebujesz naszej pomocy. Dlatego na każdym etapie konfiguracji możesz na nas liczyć.
 6. Rozwijając nasz system bierzemy pod uwagę potrzeby klientów w pierwszej kolejności. Nie mamy jakiejś funkcji, zgłoś ją, a postaramy się zaplanować jej wprowadzenie.
 7. Mamy najszybszy na rynku importer danych, co czyni Twoje przenosiny jak tylko to możliwe najmniej bolesnymi i bezstratnymi.

Bonus?

Biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację migrację danych przeprowadzamy dla każdego za darmo!

Przeanalizuj szczegółowo zawarte w artykule informacje i zdecyduj, jaką platformę sprzedażową wybrać i na co zmienić Shopera lub Shoplo. Pamiętaj, że wybierając Selesto zyskujesz intuicyjny w obsłudze system sprzedażowy. Chcesz poznać więcej szczegółów? Skontaktuj się z nami telefonicznie albo za pośrednictwem adresu e-mail. Weźmiemy pod uwagę potrzeby Twojego biznesu i podpowiemy, na co zmienić Shopera lub Shoplo.

Jeśli masz jakieś pytania chętnie na nie odpowiemy.

Dokładnie z naszą ofertą możesz się zapoznać na naszej stronie.Wiadomość wysłana!

Odpowiemy na Twoją wiadomość w ciągu 24 godzin.

Formularz kontaktowy

Jeżeli chcesz stworzyć najpiękniejszy i najszybszy sklep internetowy na rynku, zrób to z moim zespołem. Nie czekaj. Napisz do mnie.